ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 23:32

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfa'da


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Birlik ve beraberlik içinde olmanın neleri başarabileceğimizi gösterecek en güzel örnek Çanakkale destanıdır" dedi.
Çelik, AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç'in proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, kentin yerel seçimlerin ardından artık büyükşehir statüsünde yönetileceğini belirtti.
Şanlıurfa'nın kısa vadede Gaziantep, orta vadede ise Kayseri ve Konya düzeyine ulaşmasının hedeflendiğini vurgulayan Çelik, şehre yapılacak yeni yatırımlarla bu hedefin rahatlıkla gerçekleştirilebileceğini anlattı.
Çelik, vatandaşın desteğini beklediklerini ifade ederek, şöyle konuştu:
"Birlik ve beraberlik içerisinde olmanın neleri başarabileceğimizi gösterecek en güzel örnek Çanakkale destanıdır. Çanakkale destanı birlik ve beraberliğin neticesinde elde edilmiş olan büyük başarı ve milletimizin istikbalidir. Bu anlamlı geceye bu programın denk gelmesi önemli. Biriz, beraberiz geleceğe hep birlikte yürüyoruz. Bu gece bana 2011 seçimlerini hatırlattı. Aynı heyecanı o gece de yaşamıştık. Bugün geriye bakınca doğru yerde başladığımızı gördük. Alt yapı ve acil halledilmesi gereken işlerdi başladık ve belli bir noktaya ulaştık."
Celalettin Güvenç ise başkan olması halinde gerçekleştirmeyi planladığı projelere ilişkin detaylı sunumunda, alt yapı, sağlık, ekonomi ve turizm alanlarına yönelik devasal hedefler koyduklarını tek tek anlattı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER