ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ekim 2013 Salı 19:43

Bülent Arınç'tan açıklama


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yerel seçimlerle ilgili olarak, "Biz hizmet ettikçe, dürüst davrandıkça sözlerimizi yerine getirdikçe halkımız çok büyük bir desteği verecektir, bizi teşvik edecektir" dedi.
Arınç, Altındağ Belediyesi tarafından Gültepe Mahallesi'nde (Çinçin) yapımı tamamlanan kültür merkezinin açılış törenine katıldı. Buradaki konuşmasında, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olduğunu, bundan dolayı Ankara'yı çok iyi bildiğini, Cebeci, Hamamönü, Hacettepe ve Gülveren başta olmak üzere birçok semtin eski halini hatırladığını dile getiren Arınç, son yıllarda Altındağ'da yaşanan değişimi fark ettiğini ve çok önemsediğini söyledi.
Altındağ'da olanları adım adım takip ettiğini, Ulucanlar ve Hamaönü'nde yapılanları bildiğini vurgulayan Arınç, Altındağ'ın her yerinde çok akılı bir kentsel dönüşümün yerine getirildiğini, bunda da Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin büyük paya sahip olduğunu belirtti.
-"Millet ne derse bizim kabulümüz odur"
Arınç, her zaman hizmete endeksli bir siyaset yaptığının altını çizerek, "Halkımız ne kadar mutlu olursa, biz ne kadar çok hizmet getirirsek, o ne kadar rahat ederse biz de siyasette o kadar güçlü oluyoruz. Millet ne derse bizim kabulümüz odur. Biz, hizmet ettikçe, dürüst davrandıkça, sözlerimizi yerine getirdikçe halkımız çok büyük bir desteği verecektir, bizi teşvik edecektir" diye konuştu.
Yerel seçimlere çok kısa bir süre kaldığını hatırlatan Arınç, 16 olan büyükşehir belediyesi sayısının yeni eklenen 14 ille beraber 30'a yükseldiğini dile getirdi. Söz konusu 30 büyükşehir belediyesinin toplam nüfusunun Türkiye nüfusunun yüzde 76'sı olduğuna dikkati çeken Arınç, şöyle devam etti:
"Bütün gayretimizle şüphesiz AK Parti'li arkadaşlarımızın kazanması için gayret edeceğiz. Çalışması bizden, takdir ise milletten. Ne denirse ona da saygı duyacağız. Bu seçim elbette adaylarımız başkanlarımız için de çok önemli. Altındağ için de Ankara için de çok önemli. Ben, önümüzdeki seçim için Veysel Tiryaki beyin kararı nedir bilemiyorum ama Altındağ'da yarışacak olan arkadaşlarıma da şimdiden başarılar diliyorum. Çok aday adaylarımız olacaktır. Bunlar arasında bir arkadaşımız üzerinde karar kılınacaktır. O arkadaşımız eminim ki burada şimdiye kadar yapılan hizmetleri daha ileri bir noktaya götürecektir. Bu temennim şüphesiz Veysel bey için de geçerlidir, diğer aday adayları için de geçerlidir. Biz, onları çok seviyor ve beğeniyoruz. Tabi kalbime sorarsanız, Veysel Tiryaki artık buralara dar geliyor, başka güzel güzel, büyük büyük şeyler de olsun diyorum ama en iyisini Allah bilir. Kendisi neye niyetliyse Allah gönlünde geçeni nasip etsin. Biz, ondan memnunuz, Altındağ'da memnunsa rabbim en hayırlısını nasip etsin."
-Başkan, kardeşinin düğününü Çinçin'de yaptı-
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki de her ay büyük bir açılışa imza attıklarını belirterek, Altındağ'da önemli bir değişim ve dönüşümü gerçekleştirdiklerini söyledi.
Çinçin'in daha önce olumsuzluklarla anıldığını ama hayata geçirdikleri projelerle bunu değiştirmeye başladıklarını ifade eden Tiryaki, resmi açılışını yapacakları kültür merkezinde bir süre öne kardeşinin düğününü yaptığını, düğün yerinin Çinçin olduğunu duyanların çekindiğini ama kültür merkezini gördükten sonra fikrini değiştirdiğini belirtti.
Konuşmaların ardından, Başbakan Yardımcısı Arınç tarafından Altındağ Belediyesi Kültür Merkezinin açılışı yapıldı. Arınç, daha sonra Belediye Başkanı Tiryaki ile kültür merkezinde incelemelerde buldu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER