ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 12:45

Bülent Arınç Almanya’ya gitti


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, dini liderlerin de katılacağı konferansta konuşma yapmak ve Berlin’de üst düzey ziyaretlerde bulunmak üzere Almanya’ya gitti.

Bülent Arınç, 5 Mart'ta Uluslararası Kültürlerarası Diyalog Enstitüsü tarafından düzenlenen 'Müslümanlar, Museviler ve Hristiyanlar: Barış Mümkündür! Geçmiş ve Mevcut Durumda Barış içinde Birlikte Yaşamanın Örnekleri-Geleceğe dair Perspektifler' konulu konferansta konuşma yapacak. Başbakan Yardımcısı Arınç, konferansın yanı sıra 4 günlük ziyareti kapsamında Berlin ve Köln kentlerinde üst düzey temaslarda bulunacak. Almanya'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na gelen Arınç'a burada bazı dini liderler de eşlik etti.

Kültürlerarası diyalog konusunun ele alınacağı konferansa, Türkiye Süryani Kadim Cemaati Ruhani Reisi Yusuf Çetin, Türkiye Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh ve Rum Ortodoks Kilisesi üyesi ve Türkiye Vakıflar Mecilis üyesi Laki Vigas'ın yanısıra Dünya Yahudi Kongresi Genel Sekreter Yardımcısı Maram Stern, Almanya'daki dini kuruluşların ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Federal Meclis üyeleri, aralarında İsrail, ABD, Irak ve Pakistan gibi ülkelerin büyükelçilerinin de bulunduğu diplomatik temsilcilerinin katılacağı ifade edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER