ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 14:12

"Bu kepazeliğe AKP’den hala çıt yok"

"Bu kepazeliğe AKPden hala çıt yok"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Talabani'nin Türkiye ile ilgili verdiği demeçleri sert bir dille eleştirdi.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin Türkiye ile ilgili verdiği demeçleri eleştirerek, Talabani'nin Türkiye’ye yol haritası çıkarmak yerine kendi ülkesinin meseleleri ile ilgilenmesi gerektiğini söyledi.

Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Barzani ve Talabani'nin son zamanlarda sık sık Türkiye ile ilgili demeçler verdiklerini söyledi. Barzani'nin terörist başı Öcalan'ın barış sürecinde rol alabileceğine değindiğini, ana dilin en temel haklardan birisi olduğunu ifade ettiğini belirten Bahçeli, "AKP’nin iftiharı Barzani vatan topraklarımız üzerinden spekülasyon yaparak dört parçalı Kürdistan’a atıf yapmıştır. Ancak bu kepazeliğe karşı AKP’den hala çıt yoktur. Herkese laf yetiştiren Başbakan Erdoğan, konu Barzani olunca dili durmakta ve suspus olmaktadır. Ayrıca Irak Cumhurbaşkanlığı postuna Batı’nın müdahalesiyle oturan Celal Talabani kendi ülkesinin her meselesini çözmüş gibi Türkiye’ye yol haritası çıkarmaktadır. İmralı canisinin önce hapishane şartlarının iyileştirilmesi, arkasından ev hapsine alınması, sonunda da af edilmesi Talabani’nin buyurdukları arasında yer almıştır." dedi.

Talabani’nin Türkiye’yi gündeminden çıkararak, önce öldürülen, sakat bırakılan, tecavüze uğrayan bir milyon Iraklı ile ilgilenmesi gerektiğini belirten Bahçeli, "Talabani PKK’yı bu kadar düşünüyor ve bu kadar yakın markaj ve ilgi sahasında tutuyorsa, temennimiz kendisine Kandil’den bir mağara kiralayarak kalan yıllarını burada geçirmesidir." ifadesini kullandı.

Talabani’nin PKK’nın genel af ve vatandaşlık tarifinin yeniden yapılarak 'Türk' ifadesinin çıkarılmasını istediğini söylediğini aktaran Bahçeli, "Geçen Eylül ayında bu PKK talepleri Başbakan Erdoğan’a Talabani tarafından iletildiğinde çok manidar bir sonuç ortaya çıkmıştır. Başbakan, Talabani’ye sen kimsin diyeceğine, genel affın kolay olmadığını, kamuoyunun buna hazır bulunmadığını, kendisinin milliyetçi değil Müslüman olduğunu belirterek 'herkes benim kardeşimdir' açıklamasını yapmıştır. Bu diyaloglar doğru ise buradan iki sonuç çıkacaktır: İlk olarak Başbakan Erdoğan PKK’nın genel affına hazırdır. İkinci olarak da milliyetçililikle ilgili görüşleri asılsızdır." diye konuştu.

"ÖĞRETMENLERİN SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ"

24 Kasım'da Öğretmenler Günü’nün kutlanacağını hatırlatan Bahçeli, Türkiye'nin hedeflerine ulaşabilmesinin yolunun öğretim kadrosunun niteliği ve huzuru ile doğrudan ilişkili olduğunu dile getirdi. Öğretmenlerin ikinci bir işte çalışmasının önüne geçilmesi gerektiğini aktaran Bahçeli, eğitimi kalkınmanın merkezine koymak için öğretmenlerin sorunlarını çözmek gerektiğini kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER