ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 21:24

''Bu adımları sabote etmeye yetmeyecek''


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, ABD Büyükelçiliği girişindeki patlamayla ilgili, ''Türkiye'nin son zamanlarda özellikle terörle mücadelede gösterdiği başarı ve terörün sona erdirilmesi için attığı adımları, bu tür eylemlerle sabote etmek isteyenler olabilir'' dedi.

Bakan Ergün, ABD Büyükelçiliği girişinde meydana gelen patlamaya ilişkin AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, patlamanın son derece üzücü bir hadise olduğunu söyledi.

Ergün, maalesef zaman zaman bu tür terör eylemlerle karşı karşıya kalınabildiğini belirterek, ''DHKP/C örgütünün, büyük bir örgüt olmadığını ancak bu tür eylemleri yapabileceğini'' kaydetti.

''Eylemler, bu adımları sabote etmeye yetmeyecek''
    
Örgütün intihar bombacılarına sahip olabildiğine dikkati çeken Ergün, şöyle konuştu:

''Örgütün, bu tür eylemler için özellikle hayattan ümidi kalmamış, değişik hastalıklara yakalanmış insanları seçtiğini görüyoruz. Son derece üzücü bir hadise, bir görevli şehit oldu. Arkasında ne olduğuna da bakmak lazım, araştırmalar, soruşturmalar arkasında olanı da açığa çıkartacaktır. Türkiye'nin son zamanlarda özellikle terörle mücadelede gösterdiği başarı ve terörün sona erdirilmesi için attığı adımları bu tür eylemlerle sabote etmek isteyenler de olabilir. Atılan adımlar son derece önemli adımlar, bu tür eylemler, bu adımları sabote etmeye yetmeyecek eylemlerdir. Türkiye bu işi bitirmekte kararlıdır.''

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER