ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 12:30

Bozdağ: "Üç seçim yeni bir açıklama değil"


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 2014 yılında 3 seçim yapılabileceği yönündeki açıklamanın yeni bir açıklama olmadığını söyledi.

Bozdağ, Belçika Başbakan Yardımcısı Joelle Milquet ile Ankara’daki görüşmenin ardından gazetecilerin seçime ilişkin sorularını cevapladı. 'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 2014 yılında 3 seçim olabileceği sözleri' ve 'ekonomi bir yıl içinde 3 seçimi kaldırabilecek mi' yönündeki sorular üzerine Bozdağ, üç seçimin yapılabileceği açıklamasının yeni olmadığını, bu noktada yeni bir açıklama değil, daha öncekilerin tekrarı, yeni olan bunun 2014'te de olabilme ihtimali olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı seçimi ile referandumun aynı sandıkta olma ihtimalini görmediğini ifade eden Bozdağ, bir yıl içinde 3 seçim yapılmasına ilişkin ise "Bu noktada sıkıntı olabileceği kanısında değilim. 1999'da da mahalli idareler seçimi ile milletvekili seçimleri birlikte yapıldı. Bu noktada zorluk olacağı kanısında değilim. Bu açıklama, bir ihtimali gündeme getiren bir açıklama. Hemen bu şekilde neticelenecek değil, böyle bir ihtimal var, bu da olabilir şeklinde bir değerlendirmedir." açıklamasında bulundu.

Bozdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun üç seçim söylentisinin gündem değiştirmek için yapılıyor değerlendirmesine de, "Sayın Kılıçdaroğlu konuşuyor. Çok da konuşuyor. Konuşsun bakalım." ifadesini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER