ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2012 Pazartesi 16:44

"Bölünsün Türkiye, kutuplaşma olsun!"

"Bölünsün Türkiye, kutuplaşma olsun!"

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce Habertürk TV ekranında AK Parti hükümetine ağır ifadelerle yüklendi...


YAZETE.COM

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Habertürk TV'de "Didem Yılmaz ile Güne Bakış" programına bağlandı. Canlı bağlantıda, bugün yaşanan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında çıkan gerginliği değerlendiren İnce; hükümet için "Cumhuriyet tarihinin yüz karası bir iktidarla karşı karşıyayız" ifadesini kullandı.

AK Partili vekil Prof. Dr. İdris Bal'ın: "ülkemizde partiler arasında ideolojik makas çok açık. Kutuplaşmalar bize çok pahalıya maloluyor ve CHP'nin bu ısrarı bölünmelere yol açıyor. Ve Cumhuriyet kimsenin tekelinde değildir" sözlerini hatırlatan Didem Yılmaz'a Muharrem İnce'nin cevabı oldukça sert oldu.

İşte İnce'nin o sözleri:

"BÖLÜNSÜN TÜRKİYE, KUTUPLAŞMA OLSUN..."

"Cumhuriyet'e sahip çıkmak kutuplaşmaysa, o  kutuplaşma olsun. Evet bölünsün Türkiye. Ayrılsın ikiye. Cumhuriyet'i sevenler ve sevmeyenler diye ayrılsın. Kutuplaşmadan kastınız nedir? Atatürk'e saygı göstermek, Kurtuluş Savaşı'nı hatırlamak, Anıtkabir'i ziyaret etmek... kutuplaşmaysa bunlar, kutuplaşma olacak. Polis gücüyle önümüzü kesecek, gaz sıkacak, 'aman kutuplaşma olmasın diye uzlaşacak mıyız bunlarlar? Böyle birşey olabilir mi? İleri faşizmdir bu. Recep Erdoğan, emrindeki polislerle Türkiye'de bir diktatörlük kurmak istiyor. Bu diktatörlüğe izin vermeyeceğiz. Kutuplaşma olacaksa olacak!"

"RESEPSİYONA KATILMAYACAĞIZ"

Didem Yılmaz'ın, "Köşk'teki Cumhuriyet resepsiyonuna katılacak mısınız?" sorusuna ise İnce, resepsiyona katılmayacağız, zaten bir süredir katılmıyorduk" cevabını verdi.

İŞTE O AÇIKLAMALAR

 

 

 

 

 

 

 

Ankara'da bazı CHP'nin başını çektiği "alternatif bayram kutlamalarına" valiliğin izin vermemesine rağmen başta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'nin ağır toplarının başını çektiği gruplar Ulus Meydanı'nda toplanıp yürüyüş ve gösteri yapmaya kalkışmışlardı. Yasağa rağmen gösteri yapmaya çalışan gruplara polis biber gazıyla müdahale etmişti.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER