ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Nisan 2013 Cumartesi 22:20

"Biz terörün bitmesini herkesten çok istiyoruz"


BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Biz terörün bitmesini herkesten çok istiyoruz. Terörü bitirecek adımı kim atarsa da onun yanında dururuz ama Türk milletinin birliğini, devletin varlığını, bayrağın ve dilin tekliğini tehlikeye atmayacak bir çözümden yana oluruz" dedi.

BBP Kırşehir İl Kongresine katılmak üzere kente gelen Destici, parti binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, çözüm süreciyle ilgili endişelerin giderilmesi için yetkililerin açıklayıcı bilgi vermesi gerektiğini söyledi.

Terörün bitmesini herkesten çok istediklerini belirten Destici, "Terörü bitirecek adımı kim atarsa da onun yanında dururuz ama Türk milletinin birliğini, devletin varlığını, bayrağın ve dilin tekliğini tehlikeye atmayacak bir çözümden yana oluruz" diye konuştu.

Bir gazetecinin "Akil insanlar konusunda ne düşünüyorsunuz-'' sorusu üzerine Destici, "Bu heyetin niye kurulduğunu ve işlevlerinin ne olduğunu sorgulamalıyız. Oradaki isimlerin bir önemi yok. Zaten onlar Türkiye'nin akil grubunu temsil etmiyor" dedi.

Kahramanmaraş'ta 4 yıl önce helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarının davasında, kamuoyunun her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Destici, avukatların gelişmeleri takip ettiğini söyledi.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER