ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 21:28

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Uşak'ta


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Siz dürüst olun, Allah yardım ediyor. Birileri, 17 Aralık'ta hükümeti düşürüyordu, 25 Aralık'ta yeni hükümet kuruyordu, tuzluk koysa seçtiriyordu. Ne oldu, şimdi kaçacak delik arıyorlar. 30 Mart seçimi sadece belediye değil, ülkenin geleceğidir" dedi.
Uşak Valisi Seddar Yavuz'u ziyaret eden Bakan Işık, Valilik anı defterini imzaladı. Kentteki geri dönüşüm sektörünün çok önemli bir güce sahip olduğunu ifade eden Işık, "Sektöre gerekli desteği vereceğiz. İnşallah Uşak, geri dönüşümde önemli destek alan bir ilimiz olur. Geri dönüşüm teşvikiyle ilgili lisans çalışmalarını tamamladık" diye konuştu.
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde AK Parti'nin seçim irtibat bürosunun açılışına katılan Bakan Işık, demokrasilerde sandık ve seçimin büyük önem taşıdığını belirtti. En büyük hakemin millet olduğunu dile getiren Işık, şunları kaydetti:
"Anlaşma olmazsa millete gidilir. Ne çetelerin, ne mafyaların ne paralel devletindir, söz milletindir. Seçime 15-16 gün var, sandığa gideceğiz ve tercihimizi yapacağız. Her parti hazırlık yapar, sonuçta sizin önünüze gelir, siz de ölçersiniz, Uşak için en hayırlısına karar verirsiniz. Bu, sizin hakkınız, hiç kimse sizin bu hakkınızı engelleyemez, kimse sandıkta oyun oynayamaz."
Şehirlerin kalkınmasıyla ülkelerin kalkındığını ifade eden Işık, yerel ve merkezi yönetim iş birliğiyle şehirlerin daha hızlı kalkındığını vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Hükümet olarak Uşak'a pek çok yatırım yaptık. 400 yatak kapasiteli devlet hastanesi, duble yollar yaptık. Ankara-İzmir otoyolunu Uşak'tan geçiriyoruz. Artık, Uşaklılar hızlı trene binecek ve 2 saatte Ankara'da olacak. Birileri yolsuzluktan bahsediyor, yolla yolsuzluk bir arada olmaz. Yol oluyorsa yolsuzluk, yolsuzluk varsa yol yapılamaz. Bundan önceki hükümetler, Uşak'a na kadar duble yol yaptı, Allah için şöyle hesap yapalım, birileri Türkiye'nin gidişatından, gelişmesinden rahatsız olabilir. Bazı güç odaklarının Türkiye'den rahatsız olmasını anlayabiliriz de Türkiye'nin içinde olup kalkınmasından rahatsız olmak mümkün mü?"
Bazı insanların ev ev dolaşıp, vatandaşlara AK Parti'ye oy vermemelerini söylediğini belirten Işık, şunları söyledi:
"Özellikle bu paralel yapı dediğimiz kişiler... Bazı şeyleri vurgulamakta fayda var. Uşak'tan dünyanın bir ucuna öğretmenlik yapmak için giden öğretmenler, tabandaki samimi vatandaşlarımız, paralel yapı değil. Şimdi sizin kapınızı çalsalar 'Aman AK Parti'ye oy vermeyin' derlerse onlara 'Duble yol, devlet hastanesi, üniversite yaptığı için mi oy vermeyelim, okullarda öğrencilere kitap verdiği için mi oy vermeyelim?' diye sorun. Artık ücretsiz kitapla da yetinmiyoruz, çocuklarımıza tablet bilgisayar veriyoruz. Okullarımızı akıllı tahtalarla donatıyoruz. Hatta bunları da yerli firmamız yapıyor. Her ne yapıyorsak kendimiz üretelim, bizim insanımız çalışkandır."

- "Milliyetçilik, memleketi IMF'den kurtarmak"
Işık, asıl milliyetçiliğin Türkiye'nin kendi termal kameralı tüfeğini, kendi topunu, füzesini, tankını üretmesi olduğunu söyledi.
Türkiye'nin artık Almanya'dan eski tank almamasının birilerini rahatsız ettiğini belirten Işık, "Bunları üretenlerle, en başta Başbakanımız ile gurur duyuyoruz. 2002 yılında silah satan adama yüzde 7,5 komisyon veriyorduk artık o parayı biz TÜBİTAK'a, Aselsan'a, Roketsan'a veriyoruz. Bugün Türkiye, kendi helikopterini, insansız hava aracını, uydusunu yapar hale geldi, inşallah Cumhuriyetimizin 100. yılında da yüzde 100 kendi savaş uçağımızı yapacağız. Bunlardan rahatsız olanlar var" dedi.
Asıl milliyetçiliğin, memleketi namerde muhtaç etmek değil, IMF'den kurtarmak olduğunu dile getiren Bakan Işık, "Siz dürüst olun, Allah yardım ediyor. Birileri, 17 Aralık'ta hükümeti düşürüyordu, 25 Aralık'ta yeni hükümet kuruyordu, tuzluk koysa seçtiriyordu. Ne oldu, şimdi kaçacak delik arıyorlar. 30 Mart seçimi sadece belediye değil, ülkenin geleceğidir. Sizden isteğim, ayın 30'una kadar çalışmak, Türkiye üzerinde oynanan oyunları bozmak" diye konuştu.
AK Parti'nin Uşak Belediye Başkan adayı Nurullah Cahan ise Uşak'a yeni bir sanayi sitesi için Bakan Işık'tan söz aldıklarını söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER