ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 19:12

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Manisa'da


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yol ile yolsuzluğun beraber olamayacağını, ikisine birden paranın yetmeyeceğini söyledi.
Işık, Manisa'nın Salihli ilçesinde Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen toplantıda iş adamlarıyla bir araya geldi.
Türkiye'nin kalkınması için marka şehirlere ihtiyacı olduğunu belirten Işık, Manisa'nın marka şehir potansiyeline sahip illerin başında geldiğini söyledi.
Açıklanan verilerin Türk ekonomisinin iyi durumda olduğunu gösterdiğini ifade eden Bakan Işık, şöyle konuştu:
''Bakın birkaç gün önce sanayi üretim endeksi, kapasite kullanım oranı açıklandı. Bugün de sanayi ciro endeksi açıklandı. Bu endeks, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 22,5 artmış. Sevindirici olan bir şey daha var, imalat sektöründe bu rakam yüzde 23,3. Türkiye yatırıma, ihracata, devam ediyor. Türkiye, istihdamını arttırmaya devam ediyor.''
- ''Yol ile yolsuzluk bir arada bulunmaz''
Hızlı tren'nin Bakın Salihli'den geçeceğini açıklayan Işık, hükümetin yaptığı duble yollara dikkati çekerek şunları söyledi:
''Yarın da Körfez Geçiş Köprüsü'nde Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız ve Başbakanımızın katılımıyla düzenlenecek olan törene katılacağız. Yol ile yolsuzluk beraber olmaz. Ya yol olur, yolsuzluk olmaz ya da yolsuzluk olur yol olmaz. İkisine birden para yetmez. AK Parti iktidarında 19 bin kilometre duble yol yapıldı. Bu yolları kendi imkanlarımız ile yaptık. Eğer bunu yapabiliyorsak, memleket demek ki kaynağını yolsuzluğa değil, yola harcıyor.''
Işık, daha sonra Uşak'taki programına katılmak üzere Manisa'dan ayrıldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER