SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2014 Cumartesi 22:52

Beyaz Saray siber saldırıya uğradı!

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/beyaz-saray-siber-saldiriya-ugradi-1482052-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/beyaz-saray-siber-saldiriya-ugradi-1482052-622x360.jpg
Beyaz Saray siber saldırıya uğradı!

Beyaz Saray’daki bilgisayarlara siber saldırı düzenlendi. Saldırının arkasında Rus bilgisayar korsanlarının olduğu öne sürülüyor.


Washington Post gazetesinin ABD üst düzey yetkilisinden aldığı bilgiye dayanarak verdiği haberde, Beyaz Saray çalışanlarının bilgisayar ağında, sıradışı faaliyetler tespit edildiğini yazdı. Ayrıca gazete yetkiliden aldığı bilgi dahilinde sanal saldırıyı Rus bilgisayar korsanlarının yaptığını öne sürdü.

1414699473_img20141030215815.jpg

Washington Post gazetesine açıklama yapan üst yetkili, bilgisayarların ve sistemin zarar görmediğini, Beyaz Saray’ın sıkı korunan ağına da ulaşılamadığını kaydetti. Ancak siber saldırı sonrası bir takım hizmetlerin kısa süreliğine engellendiğini ifade etti.

Öte yandan saldırının ardından FBI, ABD Başkanı Obama’yı korumakla görevli gizli servis ve NSA’nın da incelemeye katıldığını söyledi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Davutoğlu: "Türkiye o eski büyüklüğüne adım adım geri dönüyor"

SONRAKİ HABER

Cezaları belli oldu

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.