ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ekim 2014 Salı 12:35

"Ben askerin bakanıyım"

"Ben askerin bakanıyım"

'Peşmerge'nin Kobani'ye geçişinden askerin haberi olmadığı' iddiaları ile ilgili Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Ben askerin bakanıyım, benim bilgim dahilindedir" dedi.


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün öğle saatlerinde “Peşmerge’nin Kobani’ye geçmesi için yardımcı oluyoruz” açıklaması yapmıştı. Genelkurmay'dan ise  "Bu konunun muhatabı biz değiliz. Açıklama Dışişleri Bakanlığı tarafından yapıldığı için konuya ilişkin soruların Dışişleri Bakanlığı'na sorulması gerekir" açıklaması gelmişti.

AK Parti Grup Toplantı için Meclis'e gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'a Genelkurmay'ın açıklaması soruldu. Peşmerge'nin Türkiye'den Kobani'ye geçişinde askerin bilgisinin olmadığı iddialarına ilişkin soruya Yılmaz, "Benim haberim var. Ben askerin bakanıyım" yanıtını verdi. 

Genelkurmay Başkanlığı'nın konuyla ilgili açıklaması

Konuyla ilgili yayınlanan yazıda "Peşmergenin Türkiye’den Ayn-el Arap'a geçişi konusunda askerin bilgisinin olup olmadığı yönünde bir açıklama yapılmamıştır. Konuyla ilgili iddialar gerçek dışıdır.” ifadeleri yer aldı.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER