ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 18:57

BDP'li Önder: "Küçük şaka molası verdik"


BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, komisyon çalışmalarının gergin olduğunu belirterek, küçük şaka molası verdiklerini ifade etti.

BDP Meclis Grup Toplantısında Önder, Meclis Anayasa Uzlaşma Komisyonu bünyesindeki Yazım Komisyonu'nda yaşanan telefon şakasını anlattı. "Sayın İyimaya biraz bu hızlı anayasal süreci yavaşlatacak bir tempoya girdi. Gençliğini anlatıyordu, şiirler falan okuyordu. Öyle küçük bir şaka yaptık. Sonra hemen açıkladık." diyen Önder, "Siyaset çok süratli gidiyor. Komisyon çalışmaları da gergindi, küçük şaka molası verdik. Arkadaşımın numarasını Başbakan olarak değiştirdim, İyimaya'nın önüne indirdim, İyimaya görünce zaten gözleri..." ifadelerini kullandı.

İyimaya'nın hiç şaka olduğunu düşünmediğini söylediğini aktaran Önder, "Öyle bir şaka, latife hukukumuz var diye bunu yaptık." dedi. "Yüksek sesle mi söylediniz 'Alo Sayın Başbakanım' diye" sorusuna ise Önder, "Evet, CHP ve MHP temsilcileri de 'artık Başbakan Anayasa Komisyonu'nu mu arıyor' diye sordu." karşılığını verdi.

Müslüm Gürses ile ilgili belgesel projesinin sorulması üzerine de Önder, "Yok, film projem vardı, senaryosunu yazdım, fakat o zaman yapımcısı para bulamadı, o proje kaldı. Bir hafta falan Müslüm Baba'yla birlikte yaşadık, onun hayatını dinledim ondan. 'Baba' dedim, 'Muhterem Hanım'dan başka bir aşkın olmadı mı' dedim. Epey bir daldı, 'taşın da kalbi yoktur ama onu da bir yosun sarar' dedi. Şimdi başucunda bir taşla bu halkın kalbine gömüldü, yattığı yer incitmesin diyorum." karşılığını verdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER