ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 16:37

BDP’li Binici: "Vali görevinden alınmalı"

BDPli Binici: "Vali görevinden alınmalı"


Şanlıurfa'da çıkan olaylarda polise silah çekmeye yeltendiği iddia edilen Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, yapılan müdahale nedeniyle vali, kaymakam ve ilçe emniyet müdürünün görevden alınmasını istedi.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı. Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, oturumda yaptığı gündem dışı konuşmada, 3 Şubat’ta Şanlıurfa Viranşehir’de yaşanan olaylarla ilgili, “Hiçbir gerekçe yokken vahşet yaşadık. Neye uğradığımızı bilmiyorduk. Olaydan yarım saat sonra eş başkanımız ve milletvekili arkadaşlarımızla muhatap aradık. Aramızda 20 metre kalmışken, hedef alınarak, eş başkanım Gültan Kışanak ve bizim üzerimizde korkunç bir saldırı başladı.” dedi.

İçişleri Bakanlığı’nı sorumluluğa çağırdığını söyleyen Binici, “Urfa Valisi, Viranşehir Kaymakamı, Emniyet Müdürü İçişleri Bakanı’na bağlıysa, görevden alınmalarını bekliyoruz.” diye konuştu.

Ardından kürsüden AK Parti Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’nun da bulunduğu fotoğrafı göstererek, “Bu fotoğrafta, 27 Temmuz 2012’de Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde milletvekilinin oğlu, polisleri sıraya koyup suçlu arıyor. Biz her gün bu polislerin zulmüne direnmek durumunda kalıyoruz.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER