ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 13:47

BDP'den 'silahlanın' çağrısına açıklama


Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)'nden yapılan açıklamada, basına yansıyan 'silahlanın' çağrısının gerçek dışı olduğu savunuldu. Van Milletvekili Özdal Üçer'in halka dönük olarak 'silahlanın' çağrısı değil, 'taziye çadırına sahip çıkması ve çadırı koruması' çağrısı yaptığı bildirildi.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan BDP, yapılan haberlerle Üçer'in hedef gösterildiğini ileri sürdü. Açıklamada, olay şöyle anlatıldı: "Olay günü kim oldukları bilinmeyen, ellerinde uzun namlulu silahlar bulunan sivil kişiler taziye çadırına izinsiz girmiş, taziyedeki insanlara yönelik silah doğrultmuş, kitleye tehditlerde bulunmuş, bunun üzerine Milletvekilimiz Sayın Üçer de kimliği belirsiz bu kişilere çadırdan derhal dışarı çıkmaları ve taziyedeki insanlara karşı saygılı davranmaları çağrısında bulunmuştur. Milletvekilimiz Sayın Üçer, halka dönük olarak da 'taziye çadırına sahip çıkması ve çadırı koruması' çağrısı yapmıştır. Adı geçen gazetedeki haber tümüyle psikolojik savaş amaçlıdır ve milletvekilimizi hedef göstermeye yöneliktir."

Açıklamada, bundan bir ay önce yaşanan bir olayı çarpıtarak ele alan bu haberin, bugün Van'da belediyeleri başta olmak üzere özgür basına ve demokratik kurumlara dönük gerçekleştirilen siyasi operasyonla eş zamanlı servis yapılmasının ayrıca dikkat çekici ve düşündürücü olduğu savunuldu. Açıklamada, servise konulan haberle, Van'daki operasyonun gözlerden kaçırılmaya, dikkatlerin başka yöne çekilmeye çalışıldığı iddia edildi. Herkesten, psikolojik savaş ve kirli propaganda amaçlı haberlere dikkat edilmesi istendi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER