ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 12:11

BDP, PKK'nın çekilme sürecini halka anlatacak


Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), terör örgütü PKK'nın sınır dışına çekilecek olması sebebiyle her bölgede 5 kişiden oluşan komisyonlar kuracak. 45 ilde, 74 bölgede köy köy, mahalle mahalle toplantılar düzenlenerek süreç anlatılacak.

BDP'den yapılan açıklamada, MYK toplantısında demokratik kurtuluş ve özgür yaşamı inşa hamlesini halkla paylaşmak amacıyla yeni bir örgütlenme hamlesi başlatma kararı alındığı bildirildi. Bu karar gereği süreci örgütleyecek, halkı sağlıklı ve yeterli derecede bilgilendirecek, halkın etkin katılımını sağlayacak mekanizmaların oluşturulmasının planlandığı ifade edildi. Bu kapsamda yaygın ve kesintisiz halk toplantıları düzenlenecek.

Açıklamada, "Toplantıların odağında, başlatılan bu büyük özgürlük hamlesini halkla paylaşmak ile, halkın sürece büyük bir dikkat ve coşkuyla katılmasını sağlamak yer almaktadır. Bu kapsamda her bölgede 5 kişiden oluşan komisyonlar kurularak 45 ilde, 74 bölgede köy köy, mahalle mahalle toplantılar düzenlenecektir. Toplantılara milletvekillerimiz, MYK ve PM üyelerimiz, il ve ilçe eşbaşkanlarımız ile il yöneticilerimiz, meclis üyelerimiz, sivil toplum örgütleri temsilcileri de katılacaktır. Söz konusu demokratik kurtuluş ve özgür yaşamı inşa hamlesi toplantılarının 10 Mayıs 2013 tarihine kadar bitirilmesi hedeflenmektedir." denildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER