ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 20:40

BDP Grup Başkanvekili Baluken, Elazığ'da


BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, çözüm sürecine değinerek, "Bizler, bu süreç kalıcı barış getirsin diye 24 saat, gecemizi gündüzümüze katarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz'' dedi.
Baluken, partisince Elazığ İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde, partililere ve vatandaşlara seslendi. Diğer partilerin 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere medyası ve parasıyla tam bir seferberlik içerisinde hazırlandığını dile getiren Baluken, kendilerinin ise Allah'a ve halka güvenerek çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.
Çözüm sürecine değinen Baluken, sürecin yaklaşık 1,5 yıl önce başladığını hatırlatarak, "1,5 yıldır kan akmıyor, cenazeler kalkmıyor, analar ağlamıyor. Bizler, bu süreç kalıcı barış getirsin diye 24 saat, gecemizi gündüzümüze katarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Kalıcı barışı, büyük demokratik çözümü getirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.
Baluken, 30 Mart yerel seçimlerinde Elazığ genelinde en az 5 belediyeyi, genel seçimlerde ise en az 2 milletvekilliğini kazanmayı istediklerini dile getirdi.
Mitinge katılan BDP Muş Milletvekili Demir Çelik ise partililerden yerel seçimlerde çok çalışmalarını istedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER