ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 15:51

BDP Genel Başkanı Demirtaş, Tunceli'de


BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İnternet Yasası'na ilişkin, ''Cumhurbaşkanı, inşallah gereğini yapacaktır, veto edip Parlamento'ya geri gönderecektir, biz de öyle bekliyoruz'' dedi.
Elazığ'dan Tunceli'ye gitmek üzere bindiği Pertek Feribotu'nda gazetecilerin isteği üzerine dümene geçen Demirtaş, feribotta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Bir gazetecinin, "Cumhurbaşkanı, İnternet Yasası'nı inceleyeceğini belirtti. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?" şeklindeki sorusu üzerine Demirtaş, "Cumhurbaşkanının görevi, yasaları inceleyip ona göre hareket etmektir. Yasada tuhaflık olduğunun farkında. Cumhurbaşkanı, inşallah gereğini yapacaktır, veto edip Parlamento'ya geri gönderecektir, biz de öyle bekliyoruz'' diye konuştu.
Daha sonra, Pertek ilçesinde HDP'nin seçim irtibat bürosunun açılışına katılan Demirtaş, burada vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, dertlerinin sadece belediyeleri kazanmak olmadığını söyledi.
Diğer partilerin, koltuk sevdası için birbirlerini ezdiğini ileri süren Demirtaş, "Koltuk sadece bir araçtır, asıl olan sizin birlikteliğiniz, ittifakınız. Biz, her birinizin tırnağını bin belediyeye değişmeyiz. Biz halkımızın özgürlük sevdasını bin koltuğa değişmeyiz. Bütün belediyeleri kaybetmeyi göze alırız, bütün koltukları kaybetmeye göze alırız ama halkımıza yapılacak hiçbir zulmü, hiçbir hakareti kabul etmeyiz. Biz halkla, sizle yola çıktık, sizinle kazanacağız'' dedi.
Güç birliğinin önemine dikkati çeken Demirtaş, "Bugün diğer partilerden, hareketlerden aday olanlar bizim düşmanımızdır, karşıtımızdır demiyorum, Dersim'in düşmanıdır demiyorum. Elbette ki her biri kardeşimizdir ama biz isterdik ki kardeşten öte yoldaş olalım. Bugün bu partinin dışında Dersim'in isyan ruhunu temsil edecek başka parti yoktur" ifadelerini kullandı.
Demirtaş, Pertek'te yaşayanları HDP'ye destek vermeye çağırdı.
Seçim irtibat bürosunun açılışı yapan Demirtaş, açılışın ardından Tunceli'ye hareket etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER