ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 22:45

BDP Genel Başkanı Demirtaş Şemdinli'de


BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bu kadar yoğun bir savaşın içinde bile barışı haykırabilmek çok kıymetlidir" dedi.
     Yüksekova'daki programının ardından Şemdinli ilçesine giden BDP Genel Başkanı Demirtaş, ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Irak ve İran sınırındaki Tekeli köyünü ziyaret etti.
     Burada köylülere seslenen Demirtaş, Türkiye'nin en çarpıcı fotoğrafının olduğu Tekeli köyünde yaşayan insanların, hayatlarının 30-40 yılını çatışmalı ortamda geçirdiğini belirterek, savaşın en yoğun olduğu dönemde bile insanların barıştan vazgeçmediğini söyledi.
     "Bu kadar yoğun bir savaşın içinde bile barışı haykırabilmek çok kıymetlidir. Hepinize teşekkür ediyorum" diyen Demirtaş, şunları kaydetti:
     "Ankara'da ceylan derisi koltuklarda oturan bazı milletvekilleri, rahatlıklarına rağmen sizler kadar barışı istemiyor. Savaşı dayatan ve savaştan beslenen Ankara'daki savaş baronları, kendilerine muhalefet deyip de savaş dışında tek sözcük bile konuşamayan siyasetçiler, 50 bin defa sizlere kurban olsunlar."
     Demirtaş, Türkiye'deki her kesimin demokrasiye ihtiyacı olduğunu bildirerek, hükümetin hızlı şekilde yeni reformlar yapması gerektiğini ifade etti.
    
CHP İlçe teşkilatı BDP'ye geçti
    
     Demirtaş, konuşmasının ardından 22 kişilik yönetim kadrosu ile partisinden istifa ederek BDP'ye katılan CHP Şemdinli İlçe Başkanı Necmettin Yardımcı'ya parti rozeti taktı.
     Yardımcı, çözüm sürecine herhangi bir katkıda bulunmamasından dolayı CHP'den istifa ettiklerine dikkati çekerek, "CHP Hakkari il yönetimi genel merkezin güdümünde kaldığı için istifa ettiğimizi burada, halkımızın huzurunda açıklıyoruz. Bundan sonra çalışmalarımıza BDP'de devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER