ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 11:20

BDP, Batman’daki saldırıyı Meclis’e taşıdı


BDP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, Batman’da 2 Kasım 2013 tarihinde bir düğüne yapılan silahlı saldırıyla ilgili İçişleri Bakanı Muammer Güler’in cevaplaması istemiyle Meclis'e soru önergesi verdi.

Buldan, TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, Batman’da 2 Kasım 2013 tarihinde bir düğüne yapılan silahlı saldırıda Özcan Temel isimli bir gencin öldürüldüğü, 6 kişinin de yaralandığını hatırlatttı. "Bu olayın ardından bir internet cafe yine aynı güçler tarafından basılmış internet cafede bulunanlar satırlarla tehdit edilerek darp edilmiş ve işyerine hasar verilmiştir. Görgü tanıklarının ifadelerine göre düğüne ve internet cafeye HÜDAPAR üyesi olan aynı güçler saldırıda bulunmuştur. Bölge halkında ve kamuoyunda hizbull-kontra’nın yeniden faaliyete geçirildiği kanısı oluşmuş bu anlamda ciddi bir kaygı ortaya çıkmıştır." dedi.

Buldan, Bakan Güler’e "Olay ile ilgili soruşturma başlatılmış mıdır? Bu kapsamda kaç kişi gözaltına alınıp tutuklamıştır? Saldırganlar hangi siyasi güce dayanarak bu saldırıları gerçekleştirmiştir? Batman 1990’lı yıllarda olduğu gibi devlet destekli bir takım güçlerin saldırılarına açık hale mi getirilmek istenmektedir? Bu olayların bir daha tekrar etmemesi amacıyla bakanlığınız tedbir almış mıdır? Alınmış ise bu tedbirler nelerdir?" sorularını yöneltti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER