ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2014 Salı 20:49

BBP'li Bozok: Başbakan toplumu geren nefret söylemlerinden vazgeçmeli


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı H.Hüseyin Bozok, “Başbakan tansiyonu düşürmeli, toplumu geren nefret söylemlerinden vazgeçmeli, toplumu kucaklayıp ortamı germemelidir.” dedi

Partisinin Siirt Belediye başkan adayı tanıtım toplantısında konuşan BBP Genel Başkan Yardımcısı Bozok, Siirt Belediyesi’ni kazanmaları halindi Siirtspor’u 1. Lige çıkaracakların söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarını eleştiren Bozok, “Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı çıkıp kin nefret söylemlerinde bulunmamalıdır ki tabandan rahatsız edici söylemler çıkmasın. Toplum ayrıştırılmamalıdır, kucaklayıcı söylemlerde bulunsun ki taban da ona göre kucaklasın. Oysa Sayın Başbakan, kin ve nefret söylemlerinde bulunuyor. Buradan Başbakan’a sesleniyorum. Millet size 3 dönem büyük bir nimet bahşetti. 11 yılda neredeydiniz? Türk, Alevi, Sünni ve Kürt söylemlerle bölemez. Ben Siirtliyim, Van, Edirneliyim. Bu ülkenin batısından tutun kuzey ve güneyine kadar hepimiz biriz. Ancak emperyalist güçlerin bu bölge üzerinde ciddi oyunu var. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Siirt, Başbakan çıkarmış bir il olmasına rağmen hizmet adına bir şey yok. Belediyeyi kazanmamız durumunda hizmet getireceğiz. 1969 yılında kurulan ve amatör spora düşen Siirtspor’u birinci lige çıkarma sözü veriyorum.” dedi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı H.Hüseyin Bozok, konuşmanın ardından partisinin Siirt Belediye başkan adayı Hayrettin Çakıcı’yı tanıttı. Siirt, Diyarbakır, Van, Batman ve Şırnak belediye başkan adaylarının tanıtıldığı toplantıda partiye katılan Veysel Karani belde Belediye Başkanı Servet Gülmez ve diğer parti üyelerine rozet takıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER