ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2013 Pazartesi 14:26

BBP Genel Başkanı Malatya'da


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bu asil Türk milleti, bu necip Türk milleti, tarihin hiçbir döneminde soykırım yapmamıştır" dedi.
Destici, Malatya'da partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, yerel seçime başta büyükşehirler olmak üzere bütün seçim çevrelerinde kendi adayları ve amblemleriyle katılacaklarını söyledi.
"Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin televizyonlarında, Türkiye'nin bazı topraklarının, vilayetlerinin 'Kürdistan' olarak gösterildiğini" savunan Destici, "Buna bir tepki görmüyoruz. Hükümetten bir tepki oldu mu, Dışişleri Bakanlığından bir tepki oldu mu? Hiçbir tepki görmüyoruz. Çünkü çıkar ilişkileri olabildiğince devam ediyor" diye konuştu.
Türkiye'de "Ermeni açılımıyla" karşı karşıya olduklarını öne süren Destici, şunları kaydetti:
"Hükümetin etekleri adeta zil çalmaya başlamış. 2015 yani 100. yıl korkusu zaten yıllardır hükümette ve Dışişleri Bakanlığı'nda vardı. Yaklaştıkça bu korku daha da artmış. Bizim korkacağımız herhangi bir şey yok. Bizim hesap veremeyeceğimiz, tarihte yüzümüzü kızartacak herhangi bir davranış yok. Bu asil Türk milleti, bu necip Türk milleti, tarihin hiçbir döneminde soykırım yapmamıştır. Ne inancı ne kültürü ne milli değerleri ne de manevi dinamikleri, soykırım yapmamıza müsaade etmez. Çünkü biz yaratılanı severiz yaratadan ötürü. Onun dini kimliğinden, etnik kimliğinden önce bizim için Allah'ın kulu olması vardır. Onun için biz bütün insanlara Mevlana, Yunus Emre nasıl baktıysa öyle bakarız. Bütün insanları Hacı Bektaş-ı Veli nasıl kucakladıysa öyle kucaklarız. Dolayısıyla bizim böyle bir korkumuz yok. Bizim böyle bir sıkıntımız yok ama maalesef devleti yönetenleri, bu büyük Türk devletine hükümet edenleri böyle bir korku sarmış."
Destici, Ermenistan'ın ve Ermeni Diasporası'nın kendi tezlerinden, soykırım iddiasından, Azerbaycan'la olan mücadelesinden vazgeçmediği ve Karabağ'da işgal ettiği toprakları Azerbaycan'a bırakmadığı sürece Ermenistan'la anlaşmalarının söz konusu olmadığını söyledi.
Türkiye'de herkesin üstüne düşeni yapması gerektiğini belirten Destici, "Soykırım iddialarını reddediyoruz ve hükümetin ona göre bir politika belirlemesi gerektiğini düşünüyoruz" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER