ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 13:44

BBP Genel Başkan Yardımcısı Gündoğdu Ordu'da


BBP Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu, "Bir ülkede milletin adalet duygusunu kaybederseniz o ülkede çok daha vahim olaylar olur" dedi.

Partisinin bazı belediye başkan adaylarıyla bir araya gelen Gündoğdu, gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmede, emniyet teşkilatında görev değişiklikleri nedeniyle sokaklarda huzur kalmadığını öne sürdü.

İstanbul merkezli operasyon kapsamında tutuklu bulunanların serbest bırakılmasını eleştiren Gündoğdu, şöyle konuştu:
"Bu davranışı, bu hukuksuzluğu kınıyorum. Bir gün hukukun tecelli edeceğine de inanıyorum ama adaletin geciktiği bir ülkede hiçbir şey olmaz. En önemli şey adalettir. Adalet duygusu kaybolmuşsa bütün benlik kaybolmuş demektir. Bugün gelinen noktada maalesef adalet duygusu kaybediliyor. Seçimlerin en önemli noktası budur. Çünkü bir ülkede milletin adalet duygusunu kaybederseniz o ülkede çok daha vahim olaylar olur. Bakın beş yıldır bu ülkede huzur vardı, sokaklar huzurluydu, mafya yoktu, kavga yoktu ancak son üç, dört aydır emniyetteki beş bin kişinin yerinin değiştirilmesinden sonra sokakları hep beraber izliyoruz. Ordu'nun en önemli caddesinde en önemli iş yerinin içinde biri kurşunlanıyorsa burada bir boşluk var demektir. Sadece Ordu'da değil, benzer olaylar her yerde yaşanıyor. İşte bu emniyetteki beş bin kişinin yerinin değiştirilmesinin sonucu oluşan vahim tablodur."
Gündoğdu, değerlendirmenin ardından partisinin belediye başkan adaylarını tanıttı.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER