ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 18:30

Bayraktar'ın ayıbını Müezzinoğlu temizledi

Bayraktarın ayıbını Müezzinoğlu temizledi

Erdoğan Bayraktar, dün ilaç isteyen kanserli bir kıza dilenci muamelesi yapmış ve bu olay sosyal medyada geniş yankı bulmuştu. Bakan'ın bu ayıbını ise bir başka bakan temizledi.


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne’de Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’dan yardım isteyen kanser hastası kızın, hastanede tedavi altına alındığını söyledi.

Müezzinoğlu, AK Parti’ye gelişinde basın mensuplarının sorusunu cevaplayarak, “Tedavisi için gerekli işlemler yapılıyor. İlaçları temin ediliyor.” dedi. Edirne’de kanser tedavisi gören Dilek Özçelik isimli genç kız, Bakan Bayraktar’ın yanına yaklaşarak, tedavisi ve yurtdışından getirilmesi gereken ilaçlarıyla ilgili destek istemişti. 

BAKAN BAYRAKTAR İLE GENÇ KIZ ARASINDA YAŞANAN DİYALOG

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kanser tedavisi gören ve kendisinden ilaçlarının temini için yardım isteyen üniversite öğrencisi genç kızın cebine para koyup, ilaçları kendisinin almasını isteyip ve ’düşürme’ diye uyarmıştı. Kendisine dilenci muamelesi yapıldığını söyleyerek alınan üniversiteli kız Selimiye Camii'nde namaz kılıp çıkan Bakan Bayraktar'a giderek, "Ben dilenci değilim, tedavim için yardım istedim" dedi ve cebine konulan parayı Bayraktar'ın eline tutuşturup ağlayarak uzaklaştı.

Genç kızla Bakan Bayraktar arasında yaşanan bu olay, Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Özellikle sosyal medyada geniş yankı uyandıran bu olay sonrası AK Partili ya da değil hemen herkes Bakan'a çok kızdı. 

Erdoğan Bayraktar daha sonra açıklama yapıp durumun telafisine gitse de yaşanan bu dramatik olay vicdanen herkesi rahatsız etmişti.

OLAY SONRASI EDİRNE VALİSİ DEVREDE

Edirne Valisi Hasan Duruer, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın verdiği parayı reddeden kanser hastası Dilek Özçelik’i makamında kabul etti.

Yanlış anlaşılma olduğunu savunan Vali Duruer, “Sayın Bakanımız bana hadiseye üzüldüğünü ifade etti. Biz devlet olarak kimsesizlerin kimsesi, çaresizlerin çaresiyiz. Hastalığının tedavisi konusunda her konuda yardım edeceğiz'' dedi.

Trakya Üniversitesi'nde okuyan Dilek Özçelik ise kendisine 3 hafta önce lenf kanseri teşhis konduğunu anlattı.

Kanser olduğu için bazı ilaçları yurtdışından getirttirmek zorunda kaldığı için Bakan Bayraktar'dan yardım istediğini ifade eden Özçelik, şöyle konuştu: 

“Ailece çok zor günler geçiriyoruz. Ben ve benim gibi insanlar mevki ve makam sahibi değiliz. Haliyle bazı şeylere çok kolay ulaşamıyoruz. Bakan Bey'i şans eseri gördüm. Kendisinin 1-2 dakika beni dinlemesini istedim. Ben ‘ilaç’ dedim. O ‘para’ dedi.”

Özçelik, “Sadece kendim için yardım istemiştim ama bugün anladım ki, birçok kanser hastasının bu ilaçlara ihtiyacı var. Ben mevki ve makam sahibi değilim ama insanım. Benim de değer yargılarım var. Şu hayatta en değer verdiğim şeylerden biride minnet duygusudur” diye konuştu.

"ELİNİZ CEBİNİZE DEĞİL VİCDANINIZA GİTSİN"

Bayraktar’dan yardım istemediğini dile getiren Özçelik, “Bakanımız yaptığı davranışın bilincine varmış ki, üzüntüsünü dile getirmiş. Ben Sayın Bayraktar'dan değil Sağlık Bakanımızdan yardım bekliyorum. Ama Sayın Bayraktar Bey’in yardımını istemiyorum. Tüm mevki ve statü sahibi olan inanlar için şunu söylüyorum. İnsanlar çaresiz oldukları için yardım istiyorlar. Boyun eğiyorlar. Yanınıza yardım amaçlı bir insan geldiğinde eliniz cebinize değil de vicdanınıza gitsin'' dedi.

Kendisine 3 hafta önce teşhis konduğunu fakat hastanede eylül ayından bu yana sürekli gereksiz yere bekleme yaşadıklarını anlatan Özçelik, aylar sonra verilen randevu ve sonuçlarla erken teşhis koymanın mümkün olmayacağını belirtti.

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER