ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 21:13

Bayraktar, Keçiören’de kentsel dönüşüm temel atma törenine katıldı

Bayraktar, Keçiörende kentsel dönüşüm temel atma törenine katıldı


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Keçiören Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi 1600 konutluk temel atma törenine katıldı.

Törende konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, çevrecilik konusunda Türkiye ile yarış atacak hiçbir ülkenin olmadığını savunarak, “Gezi’de 4 tane ağacın taşınmasını bahane ettiler. Oysa bizimle çevrecilik konusunda yarışacak bir ülke yoktur. Bunların asıl amacı ülkenin huzurunu bozmak. Türkiye’nin büyümesini istemiyorlar.” dedi.

Kentsel dönüşümü ‘Rantsal dönüşüm’ olarak niteleyen muhalefete cevap veren Bayraktar, “Vatandaş ile müteahhit anlaşmış. Bunda rant varsa vatandaş istifade ediyor. Tabi ki edecek. Hayatı boyunca çivi çakmamış siyasi kesim konuşuyor. Adama insaf derler, bir şey yapmasan da hayırlı eleştir bari.” diyerek muhalefete yüklendi.

Proje hakkında bilgi veren Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, bölgenin cazibe merkezi haline geleceğini anlattı. Ak, Yükseltepe’nin Ankara’ya yapılacak 2 büyük sağlık yatırımından biri olan 3 bin 500 yataklı hastaneye yakın olacağını kaydetti. Projeyle ilgili olarak Belediye Başkanı, “5 bin 600 konut imar edilecek. Bin 600’ü belediyelerin arsaları üzerine yapılacak ve sosyal tesisler de yer alacak. 30 metrelik bir bulvar olacak.” şeklinde bilgi verdi.

Törene katılan vatandaşlar, tören alanının hemen arkasında Keçiören Belediyesi’nin düzenlediği sokak iftarına katıldı. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER