ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 11:59

Başkan Gökhan aday adaylığını açıkladı


Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yeniden CHP'den aday adayı olacağını açıkladı. Aday adaylığını açıklayanlar arasında AK Partili Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu da yer aldı.

Yerel seçimler yaklaşırken partilerin belediye başkan aday adayları belli olmaya başladı. Şimdiye kadar CHP’den Çanakkale Belediye Başkanlığı için eski başkan İsmail Özay ve CHP Belediye Meclis Üyesi Cem Belli aday adaylığını ilan etmişti. Aday adayı olup olmayacağı uzun süredir konuşulan mevcut belediye başkanı Ülgür Gökhan ise konuk olduğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Radyosu Kampüs FM’de Çanakkale’de Ramazan programında adaylığına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Ülgür Gökhan “Allah nasip ederse aday olacağım” diyerek Çanakkale Belediye Başkanlığı’na yeniden aday olacağını ilk kez kamuoyu ile paylaştı. Gökhan, "Bu ayın 29’unda dosyamı vereceğim merkez ilçeye. Genel merkezin bir tercihidir, başka aday adayları da olabilir. Şu an 3 kişi aday olacağız belediye başkanlığı için." dedi. Yapılan iki kamuoyu araştırmasında adaylığına ilişkin olumsuz bir kanaat olmadığını belirten Gökhan şöyle konuştu: "İnsanların teveccühü devam ediyor. Kararımdaki esas gerekçe bu. İnşallah bir aksilik olmaz da partimden adaylığım belli olunca seçimden başarılı çıkacağıma da inanıyorum. Göstergeler onu gösteriyor. Tabi önümüzde daha 8 ay var. Çalışmalara devam edeceğiz."

Öte yandan Çan ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu da aynı programda aday adaylığını açıkladı. "Allah nasip ederse ve vatandaşın teveccühü bu yönde devam ederse adayız." diyen Kuzu Çan Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adaylığını ilk kez kamuoyu ile paylaştı. Kuzu, "Bizim aday olmamamız haksızlık diye düşünüyorum. Çünkü insanlar bize oy verdi. Bizim insanların karşısına tekrar çıkıp hesap vermemiz gerekiyor. Bizim kesinlikle aday olmamız gerekiyor hesap verebilmemiz için. İnşallah Allah’ın izni ile aday olacağız." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER