SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2014 Perşembe 16:44

Basın hukuksuzluklarda rol oynamamalı

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/d-1493743-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/d-1493743-622x360.jpg
Basın hukuksuzluklarda rol oynamamalı

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Basın, milli iradeye ve milletin doğrudan kendisine karşı kurulan komplolara karşı net tavır takınmalı ve hukuksuzlukların içinde rol oynamamalı" dedi.


Başbakan Yardımcısı Akdoğan: "Basının, milli iradeye ve milletin doğrudan kendisine, tek tek vatandaşlara karşı kurulan komplolara ve hukuksuzluklara karşı net bir tavır takınması, bu tür hukuksuzlukların içinde rol oynamaması da önem taşıyor" ifadelerini kullandı.

Akdoğan "Basın, siyasi veya ideolojik pozisyon alabilir bu da eleştirilebilir ama tolere edilebilir bir durumdur. Bunun da ötesinde, hukuksuz girişimlerin içinde olması başka bir şeydir ve bu kabul edilemez bir durumdur" şeklinde konuştu.

Medyanın demokraside 4. kuvvet olduğunu belirten Akdoğan, "Anti demokratik eğilimlere güç veren bir basın, destek olan, darbesever şekilde çalışan, anti demokratik uygulamalara alkış, çanak tutan bir anlayış demokrasinin 4. kuvveti olamaz" dedi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Türkiye'de AB üyeliğini destekleyenlerin sayısı düşüyor

SONRAKİ HABER

Nazlıaka'dan Melih Gökçek hakkında suç duyurusu

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.