ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 16:35

Başbakanlık Resmi Konut'ta görüşme trafiği arttı


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın haftalık olağan görüşmeleri hareketli geçti. İlk olarak Adalet Bakanı Sadullah Ergin'i Resmi Konut'ta kabul eden Erdoğan, ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le Köşk'te yemek yedi. Gül'ün kabulünün ardından Erdoğan'ın, Resmi Konut'taki görüşme trafiği başladı. İstanbul'a emniyet müdürü olarak atanması beklenen Aksaray Valisi Selami Altınok da resmi konuta geldi.

Abdullah Gül'ün Erdoğan'ı kabulünün ardından Resmi Konut'a geçen Başbakan Erdoğan'ın hemen ardından, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Konut'a geldi. Resmi Konut'ta ekonomik kurmayları ile görüşen Erdoğan'ın gündeminde 2014 bütçesi vardı. Görüşmeye, başbakan yardımcıları Beşir Atalay, Ali Babacan ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yanı sıra AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş katıldı.

OPERASYON GÖRÜŞÜLDÜ

Kurmaylarını toplayan Başbakan Erdoğan'ın masasında, son yaşanan gelişmelere bağlı olarak ekonomideki değişim vardı. Halkbank Genel Müdürü'nün gözaltına alınmasına ilişkin Babacan, bilgi paylaşımında bulundu. Erdoğan, ekonomi kurmaylarıyla borsanın düşüşü ve dolardaki yükselişe ilişkin gelişmeleri de masaya yatırdı. Başbakan Erdoğan, olağan görüşmelerin ardından İstanbul'a geçti. Erdoğan'ın, bugün Ankara'da olması bekleniyor.

OLAĞAN GÖRÜŞME 45 DAKİKA SÜRDÜ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan arasındaki haftalık olağan görüşme 45 dakika sürdü. Gül ve Erdoğan arasındaki görüşmenin, son yaşanan gelişmeler ışığında sürdüğü belirtildi. Öte yandan, Cumhurbaşkanı Gül'ün, daha önce planladığı tüm illere yapacağı ziyaretler kapsamında bugün yapılacak Kütahya ziyareti ise iptal edildi.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER