ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mayıs 2014 Pazartesi 12:44

"Başbakan'ın yerine kim geçsin?" anketi

"Başbakanın yerine kim geçsin?" anketi

AK Parti seçmeni Erdoğan'ın Köşk adayı olması durumunda partinin başında kimi görmek istiyor?


Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına aday olması durumunda Ak Parti'nin başına kimin geçeceği en çok merak edilen konularından biri. Bununla ilgili farklı iddialar gündeme gelirken, MAK Danışmanlık tarafından yapılan anketten çarpıcı isimler çıktı.

MAK Danışmanlık tarafından yapılan ankete göre; AK Parti seçmeni Erdoğan'ın Köşk adayı olması durumunda partinin başında Davutoğlu'nu görmek istiyor.

Son seçimlerde yüzde 95'lik bir başarı elde eden MAK Danışmanlık tarafından 10 bin 440 kişiyle yüz yüze görüşerek yaptığı ankette katılımcılara "Başbakan aday olursa yerine kim geçsin" şeklindeki bir soru yöneltti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ikinci sırada yer aldığı ankette, ilk sırada Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu en büyük desteği alan isim oldu.

ARINÇ 3. SIRADA YER ALDI

Oranların birbirine yakın olduğu araştırmada Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç 3. sırada yer alırken, Numan Kurtulmuş yüzde 15 ile 4. sırada kendine yer buldu. 30 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti'nin İzmir adayı olan Binali Yıldırım ise Ak Parti seçmeninin yüzde 15'inin desteğini alıyor.

İşte MAK'ın araştırmasından çıkan sonuç;

Ahmet Davutoğlu yüzde 19.
Abdullah Gül yüzde 17.
Bülent Arınç yüzde 16.
Numan Kurtulmuş yüzde 15.
Binali Yıldırım yüzde 13.
Hakan Fidan yüzde 8.
Yüzde 12 ise diğer isimler arasında dağılıyor.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER