ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2014 Salı 21:12

Başbakan'ın gözü kulağı Soma'da

Başbakanın gözü kulağı Somada

Başbakan'dan, Soma'daki faciaya ve kurtarma çalışmalarına yakın takip


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Soma'daki maden faciasıyla ilgili gelişmeleri ve kurtarma çalışmalarını yakinen takip ettiği bildirildi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bölgeye göre Erdoğan, Ankara'da, Resmi Konut'ta kendisinden bilgi aldığı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ı Soma'ya göndermesinin ardından, gelişmeler ve yürütülen çalışmalar hakkında, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, AFAD Başkanı Fuat Oktay başka olmak üzere yetkililerden telefonla bilgi aldı.

Enerji Bakanı Yıldız'ın yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yardımcısı Halil Etyemez, Sağlık Bakanı Yardımcısı Agah Kafkas, AFAD Başkanı Oktay, Maden İşleri Genel Müdürü Hamdi Yıldırım, TKİ Genel Müdürü Mustafa Aktaş'ın de arada bulunduğu yetkililerin de Soma'ya gitmek üzere yola çıktığı bilgisi edinildi.

Öte yandan AK Parti'nin Manisa ve Balıkesir milletvekillerinin de Soma'ya gidecekleri öğrenildi. Edinilen bilgiye göre uçakla Balıkesir'e gidecek olan milletvekilleri ve yetkililer, Balıkesir'den kara yoluyla Soma'ya intikal edecekler.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER