ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2014 Cuma 13:57

Başbakan’a sarı-lacivert elbise sorusu


CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Başbakan’a haberlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İETT çalışanlarına verilen sarı lacivert renkli elbiseleri sordu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yazılı cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Uğur Bayraktutan, basında çıkan “İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İETT çalışanlarına 2 ay önce kışlık lacivert takım elbisenin yanında sarı kravat, sarı yelek verilmiş, şimdi ise Mustafa Sarıgül’ü anımsatıyor diye kravatları ve yelekleri yasaklanmış, siyah olanlarla değiştirilmiş şeklinde haberler yer almaktadır.“ haberlerini hatırlattı.

CHP’li Bayraktutan, Erdoğan’a şu soruları yöneltti:
"Yukarıda belirttiğim basında çıkan haberlerin içeriği doğru mudur?
Yukarıdaki haberin içeriği ve gerekçe doğru ise bu konuda ilgililer hakkında her hangi bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz?
İETT personeline dağıtılan 6 bin sarı renkteki kravat ve yeleklere kaç TL para ödenmiştir?
Toplatılıp geri alınan sarı kravat ve yeleklerin akıbeti ne olacaktır?
Eğer gerekçe doğru ise İstanbul’un çeşitli yerlerindeki park ve bahçelerde ekili bulunan sarı gülleri, sarı papatyaları kaldırmayı düşünüyor musunuz?
İstanbul’da faaliyet gösteren sarı renkteki taksilerin renklerini 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden önce değiştirmeyi düşünüyor musunuz?"

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER