ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 18:12

Başbakan Yardımcısı İşler, Çankırı'da


Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "30 Mart'ta bunlar yenileceklerini, bir kez daha sandığa gömüleceklerini anladı ve işte birkaç gün önce yeniden sokakları harekete geçirdi" dedi.
İşler, partisinin Kurşunlu ilçesindeki seçim irtibat bürosunu ziyaretinde yaptığı konuşmada, eski Türkiye'de değil, siyasi iktidarın güçlü olduğu, halkından aldığı yetkiyi sonuna kadar kullandığı Türkiye'de yaşadıklarını söyledi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cesur ve kararlı bir devlet adamı olduğunu ifade eden İşler, şöyle konuştu:
"17 Aralık'ta darbe girişiminde bulundular. Orada da başarısız oldular. Şimdi önümüzde seçimler var. 30 Mart'ta bunlar yenileceklerini, bir kez daha sandığa gömüleceklerini anladı ve işte birkaç gün önce yeniden sokakları harekete geçirdi. Bir gencimizin ölümü bahanesiyle birdenbire Türkiye'nin her tarafında mantar biter gibi sokak hareketlerini başlattılar. Bununla Türkiye'yi tekrar istikrarsızlığa götürmek istediler. 'Acaba, bu hareketlerle AK Parti'nin oylarını azaltabilir miyiz?', gayret ve çabası içine girdiler ama çok şükür, yine başarılı olamadılar. Önümüzdeki günlerde yine birtakım olaylar olabilir."
İşler, siyasi ve ekonomik kriz çıkartmak isteyenlere fırsat vermemek için en büyük fırsatın 30 Mart olduğunu vurgulayarak, "30 Mart'ı millet olarak çok iyi değerlendirmemiz lazım. Onu değerlendirdiğimiz takdirde, Allah'ın izniyle hep birlikte, yeni, güçlü, büyük Türkiye'yi inşa edeceğiz" diye konuştu.
- "Halkımız da teveccühünü esirgemedi"
İşler, AK Parti iktidarlarının halktan aldığı yetkiyle sözlerini teker teker gerçekleştirerek bugünlere geldiğini anlattı.
Halkın teveccühünü, takdirini ve desteğini hiçbir zaman esirgemediğini belirten İşler, sözlerini şöyle tamamladı:
"İşte, 2007 seçimlerinde oyumuzu 11 puan artırarak, yüzde 46,5'la yeniden iktidara taşıdınız. 2011'e geldiğimizde bu oy oranını da artırarak, yüzde 50'ye çıkardınız. Yüzde 50 oy, siyasi tarihimize baktığımız zaman, bir tek Demokrat Parti'ye nasip olmuş, ondan sonra da başka hiçbir partiye nasip olmamış. Demokrat Parti, bu ülkede 3 defa seçim kazanmış ama oyunu azaltarak kazanmış. Tam tersi, AK Parti ise üç defa üst üste seçim kazandı ve her seferinde oyunu arttırarak kazandı. Biz çalıştık. Vermiş oluğumuz sözleri tuttuk, sizler de bizi takdirle karşıladınız, mükafat olarak sandıkta oyumuzu arttırdınız."
İşler, daha sonra kaymakamlığı ve Atkaracalar ilçesini ziyaret etti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER