ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 21:19

Başbakan Yardımcısı Arınç Osmaneli'de:


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Çalıştık, çabaladık, ter döktük, bilgili, akıllı insanlarla Türkiye ekonomisini ayağa kaldırdık. Türkiye, büyüdü, gelişti, kalkındı. İçeride de dışarıda da itibarımız yükseldi" dedi.
Seçim çalışmalarında bulunmak üzere Bilecik'in Osmaneli ilçesine gelen Arınç, partisinin ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Osmaneli'ye 2009 seçimlerinden önce geldiğini hatırlattı.
AK Parti Osmaneli belediye başkan adayı Münir Şahin'in 30 Mart'ta belediye başkanı olmasını dileyen Arınç, şöyle konuştu:
"Şahin'i her şeyiyle başkanlığı layık olarak görüyoruz. Size Sayın Başbakanımızın selamını getirdim. Osmaneli'nde her şey güzel. AK Parti olarak 11 yılda 7 tane sınav kazandık. Başka hiçbir partinin karnesinde böyle bir başarı yok. Osmaneli, bütün sınavlarda Allah razı olsun, en yüksek neticeyi almış. Siz, böyle otobanda 260 kilometre hızla giden bir Mercedes gibisiniz. Şimdi önümüzde 15 gün sonra başka bir imtihan var. Mahalli idari seçimler... Allah kısmet ederse 30 Mart akşamı Türkiye'de ilk zafer müjdesini Osmaneli'nden alacağız. Bu seçimlere geçmiş seçimlerden farklıdır. Oyumuzu mutlaka yükseltmemiz lazım. Oyumuzu yükseltmek aynı zamanda hem Osmaneli Belediye Başkanlığınıza hem de Türkiye'de hükümetimize olan güvenimizi, Başbakanımıza olan sevgimizi de göstereceği için oyumuz ne kadar yüksek olursa o kadar başarılı olacağız."
-"Hükümetimizin yaptıkları saymakla bitmez"-
Arınç, Türkiye'de rahmetli Menderes'in rekorunu 6 ay fazlasıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kırdığını hatırlatarak 11 yıldan beri istikrarlı bir hükümet olarak yollarına devam ettiklerini bildirdi.
AK Parti iktidarının 2002 yılında başladığını anımsatan Arınç, "Recep Tayyip Erdoğan, 2003 mart ayından itibaren Başbakanımızdır. Daha önceki Başbakanımız da şimdi Cumhurbaşkanımızdır. Bize de Rabbim Meclis Başkanlığı görevini nasip etti. Biz de belli zamanda o görevi yaptık. Hükümetimizin yaptıklarını saymakla bitmez. Çok şükür bir rüya gibi. 11 yıldan bu yana, her gün Türkiye değişti, Türkiye gelişti" değerlendirmesini yaptı.
Arınç, sosyal devletin, engellisini de hastasını da sağlıklısını da gözettiğini vurguladı.
Bugün, evde bakım hizmetinin önemli konulardan birisi olduğunu ifade eden Arınç, şunları söyledi:
"Evde engelliye, özürlüye bakım için onlara destek sağlamak o kadar önemli ki siz belki farkında değilsiniz ama Türkiye'de 8 evden birinde bir engelli yurttaşımız yaşıyor. Bu insanların bakımları kolay değil. Onlara sağlanacak imkanlar bir ailenin kaldıracağı yükte değil. Hiç yüzlerine bakılmazdı. Herkes üzüntü ve sıkıntı içerisinde evindeki bu acıyla yaşardı. Hamdolsun onlara yardım ediyoruz, destek veriyoruz ki şimdi onlar yaşasın diye gözlerinin içine bakılıyor, AK Parti hükümetine yapılan dualar sebebiyle Allah bizi ayakta tutuyor, 11 yıldan beri. Şimdi, 20 sene, 30 sene evvelinde tam bir felaket vardı ama 11 yıl öncesinde de büyük ekonomik krizler yaşattılar. DSP, MHP, Anavatan hükümeti, sadece bakanlık paylaştı. Bir ekonomik kriz oldu, bankalar battı. Gecelik faizler yüzde 7 bin 500'lere çıktı, enflasyon yüzde 60'larda, faizler yüzde 70'lerde, işsizlik aldı başını gitti. Bir akşam baktık ki cebimizde 100 lira vardı, sabah 50 lira kalmış. 50 lirasını çalmışlar, devalüasyon yapmışlar. Dolar 600 binden, bir milyon 600 bine çıkmış, ülke felaketin içerisinde. Biz, Türkiye'yi aldığımızda ülke böyleydi. Çalıştık, çabaladık, ter döktük, bilgili, akıllı insanlarla Türkiye ekonomisini ayağa kaldırdık. Türkiye, büyüdü, gelişti, kalkındı. İçeride de dışarıda da itibarımız yükseldi."
-"Bu tuzakların tutmayacağına gönülden inanıyoruz"-
Arınç, bazılarının AK Parti'yi bölmeye, kapatmaya, devirmeye çalıştığını ancak başarılı olmadığını anlattı.
"Ahlaksızca tuzaklar kurarak bu hükümeti ve bu hükümetin başarılı Başbakanını iftiralarla yolsuzluk suçlamalarıyla devirmeye kalktılar" diyen Arınç, şöyle devam etti:
"İşte bugün ortalığa çıkan, affedersiniz lağım kokularının sebebi: yıkamadıkları AK Parti'yi belden aşağıya vurmak suretiyle ahlaksızca hırpalamaktır ve yıkmaktır. Bunların hepsinin bir tuzak olduğunu biliyoruz. Bütün bu tuzakların tutmayacağına gönülden inanıyoruz. Hepimiz beşeriz, insanız, ahlaklı, dürüst, çalışkan olduğunuza inanırız ama içimizde yanlış yapanlar da mutlaka olabilir, şaşabiliriz. 'Beşer, şaşar' demişler. Kim şaştı, kim ne yaptı ortaya çıkması lazım. Eğer varsa bu iddialarda bir gerçek payı, bırakalım, bunu mahkemeler, savcılar ortaya koysunlar, delilleri bir incelesinler. Ondan sonra da biz, kimin yanlışlık ya da kötülük yaptığını bilelim. Ondan sonra akın üstüne kara bir lekeyi bile kondurmayacağımızı herkes açıkça görsün. Buna izin vermiyorlar sadece suçluyorlar, sadece hakaret ediyorlar, sadece aşağılıyorlar. Bu ülkenin Başbakanını ağız dolusu hakaretlerle Kılıçdaroğlu, nerede konuşursa ağzından sadece lağım saçılıyor. Heybesinde küfürden başka bir şey olmayan bir adam, bu ülkenin tertemiz insanına her gün hakaret ediyor. Bunların hiçbir faydasının olmadığını ve yanıldıklarını anlayacaklar."
-"AK Parti'nin mayası temizdir"-
Arınç, Osmaneli'de bir basit toplantıda kendisiyle olan birkaç bin kardeşinin bulunduğunu belirterek "Malatya Meydanı'nda da 100 bin kişi var, Adıyaman'da 40 bin kişi var, Elazığ'da 50 bin kişi var, İstanbul'da 1 milyon kişi olacak bu tuzakların hiçbirisi tutmayacak, Allah'ın izniyle. Seçim sonuçları bize, hükümetimize güvendiğimizi, hükümeti yıkmak isteyenlerin boşuna çabaladığını, yolumuza devam edeceğimizi, 30 Mart seçimlerinden Osmaneli gibi zaferle çıkacağımızı, ağustos ayından yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti'nin göstereceği adayın halkımız tarafından seçileceğini, 2015 seçimlerinde de yepyeni milletvekillerimizle yepyeni bir AK Parti iktidarı doğacağını dünya aleme göstermemiz lazım. Dünya bilmeli ki AK Parti'nin mayası temizdir, AK Parti'nin tabanı bu millettir" diye konuştu.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bir yerde "bunlar yüzde 51'den puan aşağıda alırlarsa çekip gitsinler" dediğine değinen Arınç, şunları ifade etti:
"Hesabı kitabı çok iyi bilir ya. Hani 40'dan 19'u çıkarttın, 11 ekledin, 2 ile çarptın, 3 ile karekökünü aldın, sonra bir 9 çıktı ortaya, işte 9 ışık. '2079'da iktidarız' diyor. Al sana bir hesap. Bu hesap, Einstein'ın bile aklına gelmez. Adamın işi gücü bu. 40'dan 30 çıkartıyor, ona 19 ekliyor, 19'dan 21 çıkartıyor. Nasıl da buluyorsa bu hesapları? Ondan sonra bir sonuç buldu mu, işte o rakam önünde artık, 'o tarihte biz inşallah şunu yapacağız, bunu yapacağız' diyor. Vallahi daha basit bir hesap, bak Bahçeli, sen bizim yüzde 50 alacağımıza kanaat getirmişsin. Allah razı olsun. '50'yi bulursan 51'den daha aşağıda olduğu için başarısızsın' diyor. Yahu tamam, inşallah 50 alırız da sen bize 'başarısız' de. Sen de bir genel başkansın be kardeşim. Tamam da sen de 20 seneden beri bu MHP'nin başındasın. Bak, ben sana daha küçük bir hedef koyayım. Ey Bahçeli, 'bu seçimlerde yüzde 20 alamazsam, siyaseti bırakacağım' de. Yüzde 20, yüzde 20'cik. Bulamayacak, inanmıyor. Öbürüne de diyorum ki sen de yüzde 30'un altında kalırsan, 'ben gideceğim' de. Sen git de başka birisi gelsin, belki daha faydalı olur partisine. Hedefleri yok. Hedefleri AK Parti'yi devirmek. Devirdiniz, ne olacak sonra Türkiye'nin hali."
Konuşmanın ardından U Erbaş isimli bir vatandaş, Arınç'a tarihi Osmaneli evi maketi hediye etti.
Etkinlikte, AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Osmaneli Belediye Başkanı Vekili Şükrü Cihan, AK Parti Osmaneli belediye başkan adayı Münir Şahin ve partililer hazır bulundu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER