ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Temmuz 2014 Pazar 19:14

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak attığı tweet başını yaktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğanı hedef alarak attığı tweet başını yaktı

"Tabancası olanlara duyurulur" tweet'i hapis ile sonuçlandı.


Artık önceki gibi sanal alemde ve sosyal paylaşım sitelerinde atıp tutup tehditler savurmak kolay değil. İnternet üzerinden yapılan küfür hakaret ve tehdit tarzı şeyler artık cezasız kalmıyor.

Dün Başbakan Erdoğan’ın, Bursa’da Gökdere Meydanı’nda yaptığı mitingden bir gün önce yani perşembe günü, Twitter üzerinden ’TC Kudret Kaçar’ adlı kullanıcı ’Tabancası olanlara duyurulur’ diye başlayan tweet attı. Kaçarın bu tveet ile Başbakan Erdoğan’ı hedef almıştı ve bu mesajı sonrasında polis harekete geçti.

1405862954_jtcsm14056010649896.jpg

Polis, özel bir güvenlik şirketinde çalışan Kudret Kaçar’ı, tweet’i attığı aynı gün yakaladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Bursa mitingi öncesi hedef göstererek, mesaj atan 42 yaşındaki Kudret Kaçar, çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuklandı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ne getirilen ve bekar olduğu öğrenilen Kudret Kaçar ifadesinde, “Boş bulundum attım” dedi. İfadesinin ardından dün, ’halkı suç işlemeye alenen tahrik’ suçundan adliyeye çıkartılan Kudret Kaçar, tutuklanarak cezaevine kondu.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER