ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 20:37

Başbakan korumaları ve polis, vatandaşa etten duvar ördü


Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirdiği 4. Milli İradeye Saygı Mitingi'nin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, otobüsten halkı selamlayarak partisinin Samsun İl Başkanlığı'na geldi. Erdoğan, burada bakanlar ve milletvekilleriyle birlikte partililerle sohbet etti.

Basın mensuplarının alınmadığı sohbette neler konuşulduğu bilinmezken, parti binası önü Başbakan Erdoğan'ı uğurlamak için gelen vatandaşlarla doldu. Yoğun güvenlik önlemleri alan korumalar ve çevik polisleri, Erdoğan’ı görmek isteyen vatandaşların hevesini kursağında bıraktı. Polisler, vatandaşın önünde adeta etten duvar örerken, korumalar da gazetecileri engellemekle uğraştı.

Uzun bekleyiş sırasında Başbakan Erdoğan'a meramını anlatan bir mektup vermek için gelen yaşlı çift, önce polis sonra da koruma duvarıyla karşılaştı. Derdini polislere anlatamayınca araya korumalar girdi. Korumalara dakikalarca dil dökmesine rağmen başarılı olamayan çift, mektubu korumaya vermek zorunda kaldı. Başka bir korumaya verilen mektup, ortadan kayboldu.

Parti binası önündeki bekleyiş, en çok çocukları mutlu etti. Parti otobüsünden dağıtılan satranç takımı ve oyuncak arabalar, çocukların yüzünü güldürdü. Oyuncakları alabilen çocuklar, Başbakan Erdoğan'a seslerini duyuramasalar da teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Parti binasından çıkan Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte makam aracına bindi. Partilileri selamlayan Başbakan Erdoğan, parti binasının ardından Samsun Valiliği'ne geçti. Vali Hüseyin Aksoy'dan Samsun'daki hizmetlerle ilgili bilgi alan Başbakan Erdoğan, daha sonra Çarşamba Havaalanı'na intikal ederek, Ankara'ya hareket etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER