ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Aralık 2013 Pazar 17:41

Başbakan Giresun'da

Başbakan Giresunda

Başbakan Erdoğan Karadeniz gezisinin duraklarında biri olan Giresun'da halka sesleniyor.


Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan toplu açılış töreni için geldiği Giresun'da halka sesleniyor.

Erdoğan'la birlikte eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da Giresun'a geldi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları

BİZ ÇOK BÜYÜK ACILAR YAŞADIK

Allah bu güzel ülkeye zeval vermesin. Taşıyamayacağı yükü yüklemesin. Sevgili Giresunlular biz ülke olarak millet olarak çok büyük acılar yaşadık. Çok büyük badireler atlattık. Kanımızı vererek, canımızı vererek, dedelerimizi, ninelerimizi hatta kadınlarımızı çocuklarımızı şehit vererek istiklalimizi kazandık. Biz istiklale aşık bir milletiz. Ne diyor istiklal marşı? Hakkıdır hakka tapan milletimin istiklal.

BİZ O ELLERİ KIRARIZ

Birileri varsın kula tapmaya devam etsin. Bizim ubudiyet anlayışımızda kula kulluk yoktur. Şunu da dost düşman çok iyi bilsin. Eğer istiklalimize el uzatan olursa, eğer bu ülkeye el uzatan olursa, eğer bu ülkeyi karıştırmak için kirli tuzaklar kurulursa, biz evet o elleri kırarız. Biz o tuzakları bozarız.

HERKES HADDİNİ BİLECEK"

Bir takım kirli eller benim bu güzel ülkemde kaos çıkaramaz. Hangi örgütü kullanırlarsa kullansınlar. Hangi maşayı kullanırlarsa, hangi ajanı, haini kullanırlarsa kullansınlar, bu millet istiklali uğruna o uluslararası örgütlere de gereken cevabı gerektiği gibi vermesini bilir. Kardeşlerim herkes haddini bilecek. Sizin karşınızda Türkiye Cumhuriyeti Devleti var. sizin karşınızda asırlardır kutlu bir yürüyüş yapan millet var. Türkiye artık o eski Türkiye değil. Türkiye karanlık odakların onların maşa örgütlerinin hainlerin ajanların gelip istedikleri gibi davranabilecekleri bir ülke değil. bunlar eskiden kaldı. Bunlar 27 Mayıs’ta 12 Eylül’de 28 Şubat’ta kaldı. Bu millet uyandı. Güçlendi, hiç kimse bu ülkeye bu millete diz çöktüremez. Tarih boyunca olmadı, bundan sonra da hiç kimse bu milletin boynuna altın lale takamaz.

KARANLIK BİR TUZAK KURULUYOR

Bir haftadır yargıdaki emniyetteki bir odaklar eliyle, Türkiye’de bir komplo uygulamaya kondu. Yolsuzluk kisvesi altında, son derece hukuksuz, çirkin, aynı zamanda da son derece karanlık bir tuzak kuruluyor. Ben burada söylüyorum, yolsuzluk bu işin sadece kılıfıdır ve bizim yolsuzluk konusundaki hassasiyetimiz zaten bellidir.

O MANŞETLERE ALDANMAYIN

Oluşturmak istedikleri algıya sakın ha itibar etmeyin. Bir takım gazetelerin, bir takım ajanların hukuku çiğneyerek yayınladıkları görüntülere, fotoğraflara, attıkları manşetlere, kullandıkları dile, yaptıkları montajla sosyal medyadaki görüntülere asla aldanmayınız.

ALIN TERİMİZ FAİZE GİDİYORDU

Biz gelmeden önce bu ülkede faiz ile borçlanma oranı \%63 idi. Alın terimiz faize gidiyordu. Bütçemizin neredeyse yarısı faiz ödemesine gidiyordu. Biz faiz oranlarını \%4.5 gibi bir rakama indirdik. Gezi olaylarından sonra bu faiz oranı artmaya arttı. Şimdi ise devletin ödediği faiz oranı \%13'lere geriledi. Şuanda yaptığımız yatırımları faizden artan paralarla yapıyoruz. Enflasyon \%30'du şimdi buralara düşürdük. Bu aradaki fark vatandaşın cebinde kaldı. Göreve geldiğimizde Milli Gelir'imiz 230 milyar dolardı. Şimde ise 800 milyar doları aşıyor.

FAİZ LOBİSİ KUDURUYOR

Bunlarda göz var ama görmüyor. Kulak var ama duymuyor. Ağır var iftira atıyor. Önceden evinde engelliye bakana ücret vermek diye birşey var mıydı? İşte biz bunları yaptığımız için yolsuzluk damgasını yiyoruz. Biz CHP'nin Genel Müdürü, SGK Müdürü iken ilaç bulamıyorduk ilaç! Şimdi bunlar rahatsız oluyorlar. Biz sadece faizden 642 trilyon ülkemize kazandırdık. Faiz lobisi de kuduruyor.

BABAMIZIN OĞLU OLSA HESABINI SORARIZ

Biz babamızın oğlu dahi olsa devletin malını çalıyorsa hesabını sorarız. Bir yıldır Giresun'a şehit geliyor mu? Gelmemesinden rahatsız olanlar var. İşte geçen hafta kurulan tuzak budur. Ne yazık ki Türkiye içindeki taşeronlar da bu tuzağa maşa oldu.

GENEL MÜDÜR ŞİMDİ ÇIKMIŞ ÇETELERİ SAVUNUYOR

Milletvekili polise, bunun milletvekili benim polisime, affınıza sığınıyorum, ana avrat söven bu CHP’nin milletvekilleri değil miydi? Kendi milletvekili eline taş alıp polise atıyordu. Bu genel müdür o zaman polise sahip çıkmıyor. Şimdi çıkmış çeteleri savunuyor.

TÜRK POLİSİNE KÜLHANBEYLİLİK YAKIŞMAZ

Bir polis operasyona da gitse, operasyona girdiği büro veya evde külhanbeyi gibi oturup tespih sallayamaz. Bu benim polisime yakışmaz. Külhanbeylilik Türk polisine yakışmaz. İster yargı da ister yürütme de olsun bu yanlışı yapanlar cezalarını çekeceklerdir.

BENİM BAKANLARIMI LEKELİYORLAR

Benim Bakan'larımı lekelemek isteyenlerin tuzaklarını benim halkım bozacaktır. CHP yolsuzluk istiyorsa kendine baksın. Mesele yolsuzluk değil, mesele yeni Türkiye meselesi.

TERÖRDEN KAN LOBİSİ BESLENİYORDU

Bir ayrı konu ise ben sizden çözüm sürecine çok daha fazla destek bekliyoruz. Biz bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve berabere olacağız. Sadece Giresun'da değil, 81 vilayette huzur var. Bir yıldır anneler ağlamıyor. Türkiye'de 30 yılda çok büyük paralar kaybetti. Biz bu yola kefen giyip çıktı. Bizim Allah'a verilecek bir hesabımız var. Çözüm süreci bu nokta da çok büyük önem arz ediyor. Bu terörden silah tüccarları, faiz lobisi, kan lobisi, Türkiye düşmanları, kaos lobisi kazanıyordu. Biz çözüm süreciyle bunların hepsini elimizin tersiyle ittik.

KURULAN TUZAĞIN AMACI ÇÖZÜM SÜRECİNİ BALTALAMAK

Geçen hafta kurulan tuzağın amacı çözüm sürecini baltalamak. Bu oyunu beraber bozacağız. Biz sizin hükümetiniz olarak devletin içine sızanlara mücadele vermeye devam edeceğiz. Kimin kimle hareket ettiğine dikkat edin. Hani gazetelerin aynı manşetleri attığına dikkat edin. Hani TV'lerin aynı yayını verdiğine devam edin. Tıpkı darbe dönemlerinde olduğu gibi ip gibi bir sıraya dizildi.

BİZ KASETLERLE YÜRÜMÜYORUZ, O ELLER KIRILACAKTIR

Uluslararası güçleri kullanarak benim milletimi aciz etmeye çalışıyorlar. Dindar kisvesi altında benim bu ülkemi taşeronluk yaparak bozmaya çalışıyorlar. Biz kasetlerle yürümüyoruz. Bize önce Allah yeter. Sonra millet yeter. Biz milletin duasıyla buralara geldik. Milletin duasıyla gideceğiz. Sizin iradenize el uzatmaya çalışıyorlar. O kirli eller kırılacaklar.

Kapı kapı dolaşıp yapılanları anlatacağız. Onlar ise sadece iftara anlatacaklar. 30 Mart çok önemli. 30 Mart'ta hesabı millet soracak. 30 Mart'ta demokrasi kazanacak. 30 Mart'ta bir kez daha milletin dediği olacak.

KARDEŞİNE KURŞUN SIKANLARDAN OLMAYALIM

Medyada ülkeye karşı eylem yapılıyor. Bunlara inanmayın. Lütfen kimin kimle birlik olduğuna dikkat edin. İçinizdeki fitnecilere karşı dikkatli olun. Biz Allah'ın izniyle bu komployu da aşacağız. Yeter ki 76 milyon kardeş olalım. Kardeş olalım derken kardeşine kurşun sıkanlardan olmayalım. 30 Mart'ta öyle bir cevap verin ki karanlık odaklar sizi duysun. Öyle bir cevap verin ki Trabzon duysun, Ankara duysun.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER