ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 18:20

Başbakan Erdoğan’ın 1 Mayıs mesajı


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hükümet olarak, tek sermayeleri emek ve alın teri olan çalışanların refah düzeyini sürekli yükseltmenin, onları hak ettikleri yaşam standardına ulaştırmanın gayretinde olduklarını bildirdi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başbakan Erdoğan ülkenin büyümesine, gelişmesine, kalkınmasına en büyük katkıyı sağlayanlarin, çalışan, üreten, işçi ve emekçi vatandaşlar olduğunu söyledi. Erdoğan, emeği, alın terini ve helal kazancı kutsal sayan, üretimde ve paylaşımda adaleti savunan bir kültür ve medeniyetin mensupları olarak, tüm çalışanların emeklerinin tam karşılığını almalarını öncelikleri arasında gördüklerini vurguladı.

"İŞÇİLERİN MESELESİ BİZİM MESELEMİZ"

Erdoğan, "Hükümet olarak, tek sermayeleri emek ve alın teri olan çalışanlarımızın refah düzeyini sürekli yükseltmenin, onları hak ettikleri yaşam standardına ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz.” diyerek, üretimden gelen güçlerini kullanarak haklarını arayan işçilerin, emekçilerin yanlarında olduklarını, onların sorunlarını kendi meseleleri olarak gördüklerini ifade etti.

Sendikalarla, sivil toplum kuruluşlarıyla istişare halinde, çalışanların sorunlarının çözümü, onların çok daha iyi şartlarda çalışabilmeleri için çaba harcadıklarını belirten Erdoğan, mesajını şöyle tamamladı: "Bu samimi tutumumuzun göstergesi olarak, 1 Mayıs'ı Emek ve Dayanışma Günü ilan ettik. En büyük temennimiz, 1 Mayıs gününün, her türlü provokasyondan, tahriklerden, taşkınlıklardan uzak, emek ve dayanışma kavramlarına yaraşır bir şekilde, bayram ve şenlik havasında geçmesi, dostça, kardeşçe ve omuz omuza kutlanmasıdır."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER