ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Aralık 2013 Pazar 00:20

Başbakan Erdoğan’ı şaşırttı

Başbakan Erdoğanı şaşırttı

Bakan Çelik'in bakanlığının ismini ‘Kültür ve Turizm Manavgat Bakanlığı’ olarak değiştireceğini söylemesi Başbakan Erdoğan’ı şaşırttı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Manavgat mitinginde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, bakanlığının ismini ‘Kültür ve Turizm Manavgat Bakanlığı’ olarak değiştireceğini söylemesi Başbakan Erdoğan’ı şaşırttı.

Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, partisinin Manavgat mitingine katılmak üzere geldiği ilçede büyük bir coşkuyla karşılandı. Mitingden önce Erdoğan’ı bekleyen bir kız, baygınlık geçirdi. Baygınlık geçiren kız, sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırdı. Başbakan Erdoğan’a, miting alanına gelmeden önce Somalili öğrenciler tarafından çiçek takdim edildi. Erdoğan, protokolde otururken Kültür ve Turizm Bakanı Çelik konuşma yaptı.

Antalyalılardan, büyükşehir ve Manavgat Belediyesi’ni kazanmalarını isteyen Çelik’in, “Sizden 2 şey istiyoruz. Gerçekleştiği takdirde Manavgat için yepyeni bir tarihin yazıldığını göreceksiniz. Manavgat Belediyesi’ni ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni istiyoruz sizden. Bundan sonra, Manavgat’ta Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın adının ‘Kültür ve Turizm Manavgat Bakanlığı’ olacağı sözünü veriyorum.” sözleri Başbakan Erdoğan’ı şaşırtırken, eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç gülümsedi.

Başbakan Erdoğan, konuşmasından sonra Manavgat’ta yapılan yatırımlarda desteği olan hayırseverlere plaket verdi. Başbakan daha sonra eşi Emine Erdoğan ile birlikte çocuklara oyuncak dağıttı. Bu sırada oluşan izdiham sırasında erkekler tarafından rahatsız edildiklerini belirten bayanlar bağırarak polisten yardım istedi. Çocuğuyla birlikte mitinge gelen bir bayan başbakan Erdoğan ile fotoğraf çektirdi. Yaşlı bir vatandaşta Erdoğan’a dua ettiğini dile getirdi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER