ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 12:23

Başbakan Erdoğan’dan önemli Açıklamalar (1)

Başbakan Erdoğandan önemli Açıklamalar (1)


Başbakan Erdoğan, muhalefet partilerinin liderlerinin ’10 yıldır adeta bir papağan gibi Türkiye’nin parçalanacağını söylediğini, ama ne dedilerse tersi olduğunu’ söyledi.
Başbakan Erdoğan, Kızılcahamam kampında partisinin il ve ilçe başkanlarına hitap etti. Seçimlerin yaklaştığını belirten Erdoğan, “İlk olarak mahalli seçimler yapılacak. Ardından cumhurbaşkanlığı seçimi ve belki de yeni anayasa için bir halk oylaması gündeme gelecek. 30 büyükşehir belediyesini kahir ekseriyetiyle almamız gerekir” diye konuştu.
AK Partililerin herkesten çok çalışmasını isteyen Başbakan, “Onlar bir çalışıyorsa biz 10 çalışacağız. Onlar bir kişiye ulaşıyorsa biz on kişiye, yüz kişiye ulaşacağız. Asla gevşemeden rehavet içinde olmadan bıkıp usanmadan 24 saat çalışacağız” dedi.
Önlerine sürekli engeller çıkarıldığını savunan Erdoğan, “Çılgın projeler için bize hendek atlatıyorlar. Bakın Marmaray’a bizi çanak çömlekle bize kaç sene kaybettirdiler. Üç dört sene önce açılacaktı. Biz muasır ülkeler seviyesinin üzerine çıkacaksan bu yatırımları hızla yapmalıyız” ifadelerini kullandı.
Başbakan Erdoğan, muhalefet partilerinin liderlerinin “10 yıldır adeta bir papağan gibi Türkiye’nin parçalanacağını söylediğini, ama ne dedilerse tersi olduğunu, Türkiye’nin daha da güçlenip zenginleştiğini ve birleştiğini söyledi.
Merkez Bankası’nın döviz rezervinin 132 milyar dolar olduğunu vurgulayan Erdoğan, Türkiye’nin IMF’ye olan borcunun da iki hafta sonra kapatılacağını bildirdi.
(İHA)

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER