ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 16:33

Başbakan Erdoğan Rusya ve Arjantin'e gidecek


 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, eylül ayında yapacağı yurt dışı ziyaretler netleşmeye başladı. Erdoğan, eylül ayının ilk haftalarında Rusya ve Arjantin'e gidecek. 4 Eylül'de Rusya'ya gitmeyi planlayan Erdoğan, St. Petersburg'da 5-6 Eylül'de yapılacak G20 Liderler Zirvesi'ne katılacak.

Başbakan Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'nin yapılacağı toplantının ardından Arjantin'e gidecek. 2020 Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapabilmek için İstanbul, Tokyo ve Madrid arasında yarış sürüyor. İspanya'nın içinde olduğu mali problemler nedeniyle yarışın İstanbul ve Tokyo arasında geçmesi bekleniyor. Olimpiyatları İstanbul'a alabilmek için çalışacak Erdoğan, kararın açıklanacağı zamana kadar temaslarda bulunacak.

OLİMPİYAT TEMASLARI

Başbakan Erdoğan, 6 Eylül'de St. Petersburg'dan Arjantin'e geçecek. Başbakan Erdoğan, Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te, 2020 Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapacak kentin açıklanacağı Uluslararası Olimpiyat Komitesi toplantısına katılacak. Uluslararası Olimpiyat Komitesi, 2020 Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapacak kenti, 7 Eyül'de açıklayacak. Kararın açıklanacağı zamana kadar temaslarda bulunması öngörülen Erdoğan'ın, 8 Eylül'de Türkiye'ye dönmesi bekleniyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER