ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 12:44

Başbakan Erdoğan rahatsızlandı!

Başbakan Erdoğan rahatsızlandı!

AK Parti Grup Toplantısının, Başbakan Erdoğan'ın rahatsızlığı nedeniyle iptal edildiği haberi kulislere bomba gibi düştü.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün partililere sesleneceği olağan AK Parti grup toplantısı iptal edildi. Erdoğan'ın sağlık durumunun genel olarak iyi olduğu ifade edildi.

AK Parti Grubu'ndan milletvekillerine yapılan bilgilendirmeye göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gribal enfeksiyon rahatsızlığından dolayı bugünkü grup toplantısı iptal edildi. Erdoğan'ın soğuk algınlığı nedeniyle önümüzdeki bir kaç gün programlarını hafifleterek evinde dinleneceği öğrenildi.

BAŞBAKAN HASTANEYE GİTTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan rahatsızlığı nedeniyle tedavi için Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geldi.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu da Başbakan Erdoğan’ın durumuyla yakından ilgilenmek üzere hastaneye gelirken, aynı dakikalarda eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın, Başbakan'ın sağlık durumuyla ilgili bilgi aldıktan sonra hastaneden ayrıldı.

ERDOĞAN BASINI ATLATTI

Soğuk algınlığı rahatsızlığı yaşayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tedavi olacağı hastaneye sivil bir araçla geldi.

Evinden sivil araçla çıkan Başbakan Erdoğan’ın resmi araç konvoyu da aynı anda Başbakanlık konutuna doğru hareket etti. Gazeteciler resmi konvoyu takibe başladı. Ancak Erdoğan, bindiği sivil araçla gazetecileri atlatarak Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geldi.

ENDİŞE EDECEK BİR DURUM YOK

Başbakanlık'tan alınan bilgilere göre Başbakan Erdoğan'ın sağlık durumunun iyiye gittiği ve endişe edilecek bir durumun olmadığı belirtildi. Erdoğan'ın 2012-2013 Avrupa ve Dünya Şampiyonları Ödül Töreni'ne katılacağı ifade edildi. 

BEŞİR ATALAY BİLGİ VERDİ

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, sağlık sorunları nedeni ile grup toplantısını iptal eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Atalay, “ Başbakanımızın sağlığı çok iyi. Hatta, dün Bakanlar Kurulu Toplantısı'ndan sonra çalışmaları da oldu. Bunları ileri bir şekilde yorumlamamak lazım. Herhangi bir rahatsızlık olabilir. Başbakanlık olarak ilerleyen aşamalarda açıklama yaparız.” dedi.

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER