ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 21:06

Başbakan Erdoğan Nijer'de


Türkiye ile Nijer hükümetleri arasında değişik alanlarda işbirliğine ilişkin 5 anlaşma imzalandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki öğle yemeğinin ardından Nijer Cumhurbaşkanı Muhammed Yusuf ile bir süre baş başa görüştü. Yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından heyetler arası görüşmeler gerçekleştirildi.

Daha sonra iki ülke arasında işbirliği anlaşmaları imzalandı.

''Ekonomik, ticari ve teknik işbirliği'', ''İçme suyu tedariki ve sağlıklama (sanitasyon) alanlarında işbirliği'', ''Su alanında işbirliği'', ''Ormancılık alanında işbirliği'', ''Diplomatik pasaportlara vizelerin karşılıklı kaldırılması'' alanlarında anlaşmalar karşılıklı imzalandı.
    
Özürlü gence Türkiye'den akülü araç
    
Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayındaki görüşmelerin ardından Türkiye Nijer İş Forumuna katılmak üzere Palais Des Kongre Merkezi'ne geldi.

Salona girişinde özürlü bisikleti kullanan bir genci gören Erdoğan, üzerinde Türk ve Nijer bayrakları olan tişört giyen ve bisikletine Türk bayrakları asan gence akülü araç hediye edilmesi için talimat verdi.

Türkiye'nin Niamey Büyükelçisi Hasan Ulusoy'un Niamey'de akülü tekerlekli sandalye bulunmadığını söylemesi üzerine Başbakan Erdoğan, ''O zaman Türkiye'den getirteceksiniz'' talimatını verdi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER