ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 14:24

Başbakan Erdoğan çok kararlı

Başbakan Erdoğan çok kararlı

Başbakan Erdoğan, AK Parti İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda AK Partili vekillere seslendi.


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”BDP, çözümün bir parçası olmak yerine ne yazık ki terörün bir parçası olmakta ısrarcı oldu” dedi.

Erdoğan, ”BDP bugüne kadar çözüm için, kanın, gözyaşının durması için ne yapmıştır, hangi adımı atmıştır, hangi yapıcı eleştiriyi hangi makul öneriyi getirmiştir. BDP Meclis içinde, kendisini seçenlerin değil, terör örgütünün iradesini temsil etmeyi seçmiştir. BDP Meclis içinde ve dışında yaşatmayı değil, ölmeyi ve öldürmeyi teşvik eden bir tutum içinde olmuştur” dedi.

Erdoğan, ”BDP ’Kürt meselesi’ adıyla ortaya bir başlık atmış ve bunu çözmek için değil, bir Türk meselesi çıkarmak için böyle bir fitneyi, böyle bir nifak girişimini alevlendirmek için çok güçlü bir tahrik içinde, güçlü bir provokasyon içinde olmuştur” dedi.

 Erdoğan, ”Dünyanın hiçbir yerinde terörü destekleyen bir parti kabul görmez. Tam tersine böyle partiler, demokrasi için tehlike olarak kabul edilir. Nitekim AİHM’in bu yönde vermiş olduğu kararlar var. BDP’ye oy vermiş kardeşlerime de soruyorum. Bugüne kadar BDP’li milletvekilleri sizi mi temsil ettiler, sizin haklarınızı mı savundular. Yoksa terör örgütünü mü temsil ettiler, onun haklarını mı savundular” dedi.

Erdoğan, BDP’li milletvekilleriyle ilgili, ”Hiç kimse kusura bakmasın eğer Meclis’te olacaklarsa önce terörü desteklemediklerini göstersinler. Terör örgütüyle organik bağlarını kessinler. Terörü kınasınlar. Yoksa terör örgütünün bir uzantısı olarak TBMM’nin çatısı altında olmayı biz kabul etmiyoruz, böyle bir şeyi kabullenmiyoruz” dedi.

Erdoğan, ”Hem silahı öveceksin, hem bu Meclis’in çatısı altında duracak, dokunulmazlık zırhı altında duracaksın. Biz, en başından beri siyaset yolunun açık olması için mücadele veriyoruz. Biz siyaset yolunu açık tuttukça BDP bunu bir sistem açığı gibi gördü. Bunu istismar etmenin, bundan istifade etmenin kolaycılığına kaçtı” dedi.

"YERİ GELDİĞİ ZAMAN"

Bu memleket yol geçen hanı mı? Biz kalkıp hadi canım varsın yapsınlar diyemeyiz. İspanya'yı inceledik. Yeri geldiği zaman parlamento haddini bildirir. Aksi takdirde yanlarına kar kalıyor. Kusura bakmasınlar sene 2012. Bugünün şartları ile o gün şartları aynı değil.

Kalkıp genel başkan kalkıp nasıl silahlanın diyebilir. Onun mensupları nasıl hareket eder. Bunun karşılığını bedelini ödemeyecek mi? Vekil olmadan önce bunu söyleseydin ya. Şimdi vekil olunca bunu söylüyorsun. Sessiz kalırsak bu millet bizi affetmez Allah da bizi affetmez.

BDP şımardıkça şımarıyor. Açıkça demokrasiyi zehirliyor. Demokrasi diye bir derdin varsa mesele yok. Şimdi onlar korku türbülansının içine girdiler .Meclis gereken neyse onu yapar.

KIYAFET SERBESTİSİ

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Normal günlük kıyafetin üzerine veliler bir de önlük, forma almak zorunda kalıyordu. Buna artık son veriyoruz. Kimse kusura bakmasın, o ilkokullarda bizler de okuduk. O önlükleri bizler de giydik. Önlük, o önlük hiçbir zaman gelir farklılığını örtmüyor” dedi. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER