ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2013 Pazar 19:48

Başbakan Erdoğan Çek Cumhuriyeti'nde


 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Prag'da tarihi şehir merkezini dolaştı. Erdoğan, karşılaştığı Türk ve yabancı turistlerle sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.
     Başbakan Erdoğan, Prag Kalesi'nin ardından 650 yıllık tarihi Charles Köprüsü'nü gezdi. Vltava Nehri üzerindeki köprüde eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan'la hatıra fotoğrafı çektiren Erdoğan, karşılaştığı Türk ve yabancı turistlerle sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi.
     Prag'da tarihi şehir merkezini yürüyerek dolaşan Erdoğan, torunları için alışveriş yaptı. Türk dönerciyle sohbet eden Erdoğan, hediyelik eşya satan dükkanları gezdi.
     Başbakan Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan da tarihi kent merkezinde fotoğraf makinesiyle fotoğraflar çekti.
     Tarihi saat kulesinin önünde de eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan'la hatıra fotoğrafı çektiren Erdoğan, bir Türk turistin fotoğraf çektirirken söylediği, ''Türkiye'de sağlık sistemi çok güzel; çok başarılısınız'' sözleri üzerine, ''Geçenlerde Almanlar, hastanelerimizi görünce, 'Burası devlet hastanesi mi- özel hastane mi-' diye sordular. Biz, devlet hastanesi olduğunu söyleyince, 'çıldırmışsınız siz' dediler'' karşılığını verdi.
     Erdoğan, Prag sokaklarında Türk turistlerin çok olmasını Türkiye ekonomisindeki gelişmeyle ilgili olduğunu belirterek, ''O imkanlar olmasa böyle buralara gelmek de mümkün olmaz'' dedi.
     Başbakan Erdoğan'a kent merkezindeki gezisinde Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ve eşi Beyhan Bağış'ın yanısıra AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AK Parti Ankara Milletvekili ve Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, Prag Büyükelçisi Cihad Erginay ve diğer yetkililer eşlik etti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER