ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2014 Pazartesi 16:46

Başbakan: Erdoğan Bayraktar’la görüştüm


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'la görüştüğünü fakat ikna gayretinin söz konusu olmadığını söyledi.

Başbakan Erdoğan Almanya’ya gitmek için Atatürk Havalimanı’na geldi. Basın açıklaması yapan Başbakan’a; Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu eşlik etti.

Bir gazetecinin, “Geçen hafta Erdoğan bayraklarla görüştüğünüz ve istifa etmemesi için onu ikna ettiğiniz ve yerel seçimde Trabzon’da görev alacağı yönünde iddia var. Ne söyleyeceksiniz?”
Başbakan Erdoğan, “Görüşme yaptım ama ikna etme gibi bir gayretim söz konusu değil. Erdoğan bey ikna edilecek bir kardeşimiz değil. 20-25 yıldır geçmişimiz olan bir arkadaşımız. Bu süreçte nereden nereye yürüdüğümüz belli. Oradaki kullanmış olduğu yanlış bir ifadeyi düzeltmek onun görevidir. Onun için de ikna gayreti içine girmem gerekmez. Onun burada pişman olması lazım.” dedi. 
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER