ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 22:14

"Başbakan bu zillete katlanarak sessizliği yeğlemektedir"


MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, çözüm sürecinde, silah bırakmaktan ve suçluların yakalanıp adalete teslim edilmesinden hiç bahsedilmediğini öne sürerek, "Suçlular geçecek, güvenlik güçleri seyredecek. Hükümet ses çıkartmayacak. Olay budur" ifadesini kullandı.
     Ayhan, yazılı açıklamasında, mevcut gelişmelerin, AK Parti'nin PKK'ya teslim olduğunu gösterdiğini iddia etti.
     PKK'nın Kandil'den çekilme aşamasında herhangi bir bombardıman ya da çatışma yaşanmaması için Türkiye Cumhuriyeti'nin tehdit edildiğini öne süren Ayhan, "Başbakan bu zillete katlanarak sessizliği yeğlemektedir. Daha da vahimi, AKP yöneticileri PKK'nın bu tehdidini helalleşme olarak algılamakta ve gayet normal görmektedir" görüşünü savundu.
     Çatışmaya meydan vermeden bilinen yollardan PKK'nın çıkış yapacağının ifade edildiğini belirten Ayhan, şunları kaydetti:
     "Silah bırakmaktan, suçluların yakalanıp adalete teslim edilmesinden hiç bahsedilmiyor. Suçlular geçecek, güvenlik güçleri seyredecek. Hükümet ses çıkartmayacak. Olay budur. PKK'nın geri çekilmesi, kademeli geri çekilme, gizlilik ve disiplin içinde olacakmış. Kuzey Irak'a gideceklermiş. Zaten geri kalanı da orada yabancı değil onlar için. AKP bundan haberdar değil mi- Şimdiye kadar neredeydiler-"
     PKK'dan hesap sorulmasının AK Parti'nin de namus borcu olduğunu ifade eden Ayhan, "Başbakan ve hükümeti TSK'ya suç teşkil edecek yani suçluları görmezden gelecek emir vermeleri durumda anayasa suçu işleyeceklerdir. Bu olay Türk milletinin çözülmesiyle karşı karşıya kaldığını göstermektedir" görüşünü savundu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER