ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Mart 2013 Pazar 22:48

Başbakan 'af' iddialarını yaşanlandı


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Çözüm süreci''ni değerlendirirken, ''Kim diyorsa ki 'efendim burada genel af var', AK Parti iktidarında böyle bir af söz konusu değildir. Bu aldatmacalara inanmayın. Bunların hepsi yalandır, iftiradır'' dedi.
     Erdoğan, Bandırma Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, önlerinde, demokrasi ve özgürlük mücadelesinde attıkları adımları engellemek isteyenler olduğunu söyledi.
     Terörle mücadelede ettiklerini dile getiren Erdoğan, ''Yılmadan, usanmadan bu mücadele hamd olsun o da bir yerlere doğru geliyor. Çözüm süreci inanıyorum ki iyi gidiyor. Birilerine rağmen iyi gidiyor. Çünkü bizim niyetimiz hayır, akıbet de hayır. Biz terörü birilerinin istismarına kurban etmeyeceğiz. Terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz'' dedi.
     ''Söylüyorum ya biz teröristle mücadele ederiz, parlamentodakiyle de müzakere ederiz'' diyen Erdoğan, şöyle konuştu:
     ''Bizim anlayışımız budur. 'Efendim bebek katilleriyle masaya oturulmaz.' Kimin, nerede, neyi, nasıl yapacağını biz biliriz. Neyi, nasıl yapacağımızı biz biliriz. İmralı'ya götürüp koyanlar, İmralı'ya götürdükleri zaman hangi yasa gündemdeydi biliyorsunuz. Ve İmralı'ya götürüldü. Şimdi de Milli İstihbarat Teşkilatımız (MİT) ile biz gerekli olan çalışmaları yapıyoruz. Ve bütün derdimiz nedir- Bütün derdimiz bu ülkeye huzur gelsin, refah gelsin, mutluluk gelsin. Kim diyorsa ki 'Efendim burada genel af var', AK Parti iktidarında böyle bir af söz konusu değildir. Bu aldatmacalara inanmayın. Bunların hepsi yalandır, iftiradır, Tayyip evladınızdan, kardeşinizden böyle bir şey duymadıkça hiçbir şeye inanmayın. Asla inanmayın. Çünkü biz böyle bir yetkiyi kendimizde görmeyiz. Katilleri af yetkisi bizim değildir. Biz böyle bir şeye karışmayız.''
    
  

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER