ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 17:48

"Bariyerleri, CHP’lilerin yardımı ile Türk halkı kaldırdı"

"Bariyerleri, CHPlilerin yardımı ile Türk halkı kaldırdı"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oran, "O bariyerleri başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Atatürk’ün askerleri olarak CHP’lilerin yardımı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kaldırdı." dedi.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "O bariyerleri başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Atatürk’ün askerleri olarak CHP’lilerin yardımı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kaldırdı." dedi.

Oran, partisinin Trabzon Merkez İlçe Başkanlığınca bir düğün salonunda düzenlene ve Grup Başkan Vekili Muharrem İnce ile Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın da konuşmacı olarak katıldığı ‘Türkiye Gerçekleri’ konulu panelde yaptığı konuşmada, kimsenin 29 Ekim kutlamalarından siyasi rant çıkartmaması gerektiğini söyledi. 29 Ekim’de iktidarın yapmış olduğu engellemeyi delip geçtiklerini söyleyen Oran, "Birileri bu ülkede mitin yapılamaz dedi ama biz bu bayrak kutlanacak dedik. Haftalar öncesinde o yürüyüş yapılacak dedik. Birileri yasak dediler, biz de halkın Ulus’a çıkmasını, 1.Meclisi gelmesini hiç kimse engelleyemez dedik ve onlar barikat kurdular, biz de o barikatları yıktık geçtik. Cumhuriyetin kurulduğu yerde, cumhuriyeti korumak için gereken mücadeleyi halkımızla beraber yaptık. Birileri de boylarının ölçüsünü aldı." ifadelerini kullandı.

"ARTIK AK PARTİ'DE KARDEŞ KAVGASI BAŞLADI"

Ulus'taki kutlamalarla ilgili ortaya atılan 'çift başlılık' tartışmalarına da değinen Oran, AK Parti’de kardeş kavgasının başladığını savundu. Yeni krizin adının ‘Kardeşim Gül’ krizi olduğunu ifade eden Oran, "Dün, çift başlılık olmaz dedi, ona mesaj verdi. Bugün de Gül ona cevap vermiş. Artık AK Parti'de kardeş kavgası başladı. Dolayısıyla Abbas yolcu, hazırlıklı olalım arkadaşlar." dedi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in de Başbakan Erdoğan’ın kurtarmak için ‘o talimatı biz verdik, bariyerleri kaldırdık’ şeklinde açıklamalar yaptığını söyleyen Oran, "Ben şunu buradan söylemek istiyorum; hiç kimse bu ülkede bu halkla oynamamalı. Ve kimse 29 Ekim kutlamalarından siyasi rant çıkartmamalı. Cumhurbaşkanı ‘biz açtık’, öbürü ‘biz kaldırdık’, bunların hepsi yalan. Biz oradaydık. O bariyerleri başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Atatürk’ün askerleri olarak CHP’lilerin yardımı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kaldırdı. Dolayısıyla buradan rant çıkartmak, koltuk hesabı yapmak, siyasi kariyer planlaması yapmak kimsenin haddi değil. Biz de onlara bunu yedirtmeyiz, yok öyle yağma." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER