ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 22:14

Bakanlık davaya müdahil olacak


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, İstanbul Kabataş iskelesinde 1 Haziran'da genç bir annenin bebeğiyle maruz kaldığı saldırının alçakca olduğunu ve olayın kendisini derinden yaraladığını belirterek, "Bu vahşiliği kabul etmek mümkün değildir" diye kaydetti.

Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

"Hangi dil, din, mezhep, etnik köken ve bölgeden olursa olsun bir kadına ve masum bebeğine uzanan bu karanlık eller ancak sevgi, şefkat, merhamet, hoşgörü, adalet, birlikte yaşama ve tahammül duygusundan yoksun insan müsveddelerine ait olabilir. Bu kişiler masum bir anne ve bebeğine değil demokrasiye, milletimizin değerlerine ve insanlığa saldırmışlardır. Bu saldırganların, 93 yıl önce Şehitkamil'in annesine saldıranlar ile 21 yıl önce Müslüman Boşnak kadınlara saldıranlardan ne farkı var?"

Bakanlık davaya müdahil olacak

Bakanlık olarak kadına ve çocuğa yönelik her türlü şiddetle mücadele konusunda kararlı olduklarını, bu saldırıda da mağdurun tarafı, olayın takipçisi olarak davaya müdahil olma kararı aldıklarını vurgulayan Şahin, "Bu saldırıyı gerçekleştirenlere karşı hukuk kuralları çerçevesinde gerekenler yapılacaktır. Hiç kimsenin endişesi olmasın ki geçmişte olduğu gibi bugün de milletimiz sağduyu, birlik ve beraberlik içinde bugünleri geride bırakacak ve istikrarlı adımlarla büyümeye devam edecektir" ifadesini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER