ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 14:07

Bakanların esprileri kampa damga vurdu


AK Parti'nin Kızılcaham'da gerçekleştirdiği 20. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na bakanların esprili sohbetleri damga vurdu. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan yaptığı esprilerle yanında oturan bakan arkadaşlarını güldürdü.

Dört bakan arasındaki sohbetin ilk konusu Bakan Çağlayan'ın kanun konseri oldu. Çağlayan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Japonya Başbakan Shinzo Abe ve heyeti onuruna verdiği akşam yemeğinde kanun çalması ile ile konuyu esprili bir şekilde anlattı: "Yalnız bağlama çalmıyoruz, aynı zamanda kanun da çalıyorum. Heyet dedi ki hangi makam; 'I m kurdi, yapalım bir muhayyer kurdi', çaldık taksim yaptık. Dün akşam Başbakanımız'ın Japon Başbakanı Abe onuruna verdiği yemekte içimizden geldi söyledik."

Çağlayan daha sonra AB Bakanı Egemen Bağış'a dönerek "Yeğenim gelmedi, görse kesin beğenirdi" dedi. Bağış "Emmi" diyerek Çağlayan'ın anlattıklarını dinledi. Muhabirin, 'Aynı organizasyonu AK Parti Kampı'nda da yapacak mısınız?' şeklindeki sorusuna Bakan Bağış "Arkadaşlar bu aile içi bir kamp, sizden ayrıldıktan sonra ne yapacağımızı belirleyeceğiz." şeklinde cevap verdi.

Akşam maçta oynayıp oynamayacağını soran gazetecilere Bakan Çağlayan "Bizim hayatımız maç, ekonomi ile maç yapıyoruz, hayatımız maç ile geçiyor." dedi. Muhabirin, şampiyonun belli olup olmadığı şeklindeki sorusunu Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar "İnşallah belli olmuştur." şeklinde cevapladı.

Ekonomi Bakanı Çağlayan konuyu Fenerbahçe-Benfica maçına getirerek "Değil mi Trabzonlular bile destekledi." şeklindeki esprisine Bayraktar'ın sessiz kalması dikkat çekti. Bu durumu Çağlayan, "Bakan Bayraktar bu gün susma hakkını kullanıyor" şeklinde değerlendirdi.

Bakan Hayati Yazıcı devreye girerek "Bunlar hep parça parça düşünüyorlar, bütünü göremiyorlar." dedi.

Bakan Bağış yanında bulunan bakanlara dönerek "Abi, bakan Bayraktar polemiğe girmiyor, stat yapıyor." şeklinde konuştu.

AK Parti'nin Kızılcaham'da gerçekleştirdiği 20. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katılan bakan ve milletvekilleri eşleri ve çocukları da Başbakan Erdoğan'ın konuşma yapacağı salona geldi. Eş ve çocukların katılımı ile salonda renkli görüntüler oluştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER